Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Otwarte testy beta Battlefield 1 startują 31 sierpnia

Jest też nowy trailer z rozgrywką.

Electronic Arts przygotowało nowy zwiastun strzelanki Battlefield 1 na targi gamescom, prezentując sporo nowych ujęć z rozgrywki. Ogłoszono też datę startu otwartych testów beta.

Akcja zwiastuna - zarejestrowanego podobno prosto z rozgrywki - koncentruje się głównie na pustyni. Trailer jest stosunkowo krótki i pełen szybkich, szarpanych ujęć, ale pozwala dostrzec kilka interesujących elementów.

Ważne wydaje się być pierwsze spojrzenie na jazdę konną, ze strzelaniem z grzbietu zwierzęcia włącznie. Jest też ciężko opancerzony żołnierz w „zbroi płytowej” i dynamiczne pojedynki samolotów.

„Dzięki prędkości i zwrotności, [konie] mogą tratować wrogów swymi kopytami i dowiozą was tak blisko nieprzyjacielskich żołnierzy, że będzie mogli użyć przeciw nim szabli” - czytamy na oficjalnej stronie.

Zobacz: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Miłośnikom kolei spodoba się zapewne uzbrojony pociąg, siejący zniszczenie na torach i w okolicy. Zwiastun sugeruje, że pojazdem pokierują też gracze.

Są też mniejsze, bardziej mobilne pojazdy terenowe, a także czołgi czy bombowce. Sytuację na polu walki komplikuje pojawienie się burzy piaskowej.

Druga część materiału to nieco walki na morzu, ale również coś, co wydaje się być spojrzeniem na przerywnik filmowy z kampanii. Niemiły pan chce zabić słynnego T. E. Lawrence'a, co sugeruje na ugruntowanie fabuły w wydarzeniach historycznych.

Osobno dowiedzieliśmy się, że otwarte testy produkcji rozpoczną się 31 sierpnia na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Członkowie społeczności Battlefield Insider mogą liczyć na wcześniejszy dostęp, jeśli dołączą przed 21 sierpnia.

Podczas bety sprawdzimy właśnie lokację Pustynia Synajska, w trybach Podbój i Szturm. To pole bitwy na wschód od El-Dżifar w Syrii - prezentowane w powyższym trailerze.

Pełna wersja Battlefield 1 ukaże się 21 października.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze