Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ostateczny wygląd pada Steam Controller od Valve zobaczymy w marcu

Ale „umarł” pomysł na Steam Machine.

Szef produkującej komputery osobiste firmy Origin przyznał w wywiadzie na targach CES, że ustalono już ostateczny projekt pada Steam Controller, a urządzenie zobaczymy na marcowej konferencji Game Developers Conference w San Francisco.

- Na GDC ujawnią więcej informacji - mówił Kevin Wasielewski o Valve. - My też tam będziemy. Tyle możemy powiedzieć. Przyszli z kontrolerem, zebrali opinie i musieli go dopracować, potem cały proces powtórzyli i wprowadzili kolejne modyfikacje.

- Robili tak trzy czy cztery razy. Teraz kontroler jest gotowy i wchodzą w fazę produkcji. Na GDC ogłoszą więcej informacji.

Valve planowało produkować Steam Controller jako urządzenie działające we współpracy z komputerami Steam Machine, czyli pecetami od różnych producentów, do podłączenia w salonie. Wiele wskazuje jednak na to, że ten pomysł nie zostanie zrealizowany.

- Wydaje mi się, że ten koncept jest już martwy - dodał Wasielewski w rozmowie z serwisem Gamespot. - To teraz komputer do salonu i takie jest określenie. PC tego typu dostępne są od zawsze, więc nie jest to nic nowego. Ale wygląda na to, że pojawiło się prawdziwe zapotrzebowanie na przeniesienie pecetów do salonu.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze