Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Opublikowano krótki teaser Homeworld: Shipbreakers

Walka na planetach?

Strategia Homeworld: Shipbreakers „zniknęła z radarów” wkrótce po oficjalnym ogłoszeniu we wrześniu 2013 roku, ale wszystko wskazuje na to, że prace postępują zgodnie z planem.

Jakiś pustynny ten Homeworld

Źródłem informacji i krótkiego teasera jest impreza Unite 2015 Boston, gdzie pojawiła się dwójka deweloperów z odpowiedzialnego za prace studia Blackbird Interactive.

Co interesujące, materiał skupia się na walce lądowej, z czego seria Homeworld raczej nie słynie, koncentrując się na wielkich potyczkach w przestrzeni kosmicznej.

Podczas prezentacji nową odsłonę serii określono jako „prequel-sequel Homeworld 2”, co również nie jest zbyt jasnym określeniem miejsca w chronologii cyklu.

Homeworld ukazało się w 1999 roku, grę stworzyło studio Relic Entertainment. Produkcja była jednym z pierwszych RTS-ów w trzech wymiarach, w którym gracze rozbudowywali swoje kosmiczne imperium. Tytuł doczekał się dodatku Homeworld: Cataclysm oraz kontynuacji, Homeworld 2.

Za 1,35 mln dol. serię symulatorów kosmicznych przejęła w kwietniu 2013 roku firma Gearbox, twórcy Borderlands czy Aliens: Colonial Marines.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze