Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wizualizacja pudełkowego wydania Homeworld: Deserts of Kharak

Edycji Morza Wydm tylko w Polsce.

Przedstawiciele wydawnictwa Techland opublikowali materiał wideo prezentujący zawartość specjalnego wydania Homeworld: Deserts of Kharak, a konkretnie: Edycji Morza Wydm.

Coraz więcej gier niezależnych, tradycyjnie dostępnych na świecie w wersji cyfrowej, w Polsce pojawia się w klasycznym wydaniu pudełkowym - nowy Homeworld jest jednym z przykładów. Edycja Morza Wydm zawiera między innymi album z grafikami, ścieżkę dźwiękową oraz zestaw trzech dodatków DLC.

Udostępniono także zwiastun z fragmentami rozgrywki.

W grze wcielamy się się w Rachel S'jet, prowadzącą kampanię na pustynnej planecie - lecz jedynie na powierzchni i w przestworzach, bez wychodzenia poza atmosferę. Zwiedzimy wydmy, kaniony i mnóstwo piasku, poznając historię wiodącą do fabuły pierwszej gry.

Gdzieś na terenie niegościnnego Kharak wykryto tajemniczy obiekt, który ma być odpowiedzią na bolączki planety - rosnące pustynie oraz ciągłe wojny. Nasza bohaterka rusza ze specjalną ekspedycją, by zbadać anomalię.

Zobacz: Homeworld Deserts of Kharak - Recenzja

Jak dobrze wiemy z poprzednich odsłon cyklu, pod piaskiem znajdziemy zniszczony statek kosmiczny, kamień z mapą galaktyki oraz jednym słowem - Hiigara, czyli „dom”. Odkrycie jednoczy klany z planety Kharak, co prowadzi do zbudowania ogromnego statku.

Po pierwszym skoku w nadprzestrzeń napotykamy jednak rasę agresywnych kosmitów, co nieuchronnie prowadzi do konfliktu, prowadzonego w pierwszym Homeworld z 1999 roku.

Prequel nie wybiega jednak tak daleko w przyszłość i koncentruje się właśnie na wydarzeniach z powierzchni. Być może w następnych odsłonach ponownie trafimy w przestrzeń kosmiczną, o ile Gearbox Software uzna, że opłaca się to z finansowego punktu widzenia.

Komentarze