Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gearbox prosi graczy o opinie w kwestii premiery Homeworld w wersji HD

Platformy? HD? Kolekcjonerka?

Wszyscy gracze powyżej 13 roku życia proszeni są o wyrażenie swojej opinii na temat przyszłej reedycji klasycznej serii kosmicznych strategii Homeworld, do których prawa posiada teraz studio Gearbox.

„Pragniemy zauważyć, że wszelkie odpowiedzi traktowane będą poważnie, ale nie możemy obiecać, że skorzystamy z sugestii” - czytamy w opisie. „Bezpowrotnie udzielasz Gearbox praw do korzystania z opinii w przyszłych projektach.”

Firma znana najlepiej z serii Borderlands pyta o preferowane platformy sprzętowe, ulubione gatunki i znajomość serii Homeworld.

Przy okazji dowiedzieliśmy się także kilku szczegółów na temat planowanej reedycji strategii w wersji HD. Możemy spodziewać się tekstur i modeli w wysokiej rozdzielczości, nowych efektów graficznych czy integracji z systemem Steam. Twórcy oryginalnych przerywników filmowych przygotowują nowe wersje w wyższej jakości, a kompozytorzy remasterują swoją muzykę. Pojawi się także wsparcie dla modyfikacji tworzonych przez fanów.

Następnie Gearbox pyta o ewentualne zainteresowanie wersją kolekcjonerską i preferowaną zawartość takiego zestawu.

Poza odświeżonymi wersjami HD, właściciele praw pracują także nad całkiem nową odsłoną serii, pod tytułem Homeworld: Shipbreaker. Za produkcją odpowiadają byli pracownicy Relic Entertainment, zrzeszeni w studiu Blackbird.

Homeworld ukazało się w 1999 roku, grę stworzyło studio Relic Entertainment. Produkcja była jednym z pierwszych RTS-ów w trzech wymiarach, w którym gracze rozbudowywali swoje kosmiczne imperium. Tytuł doczekał się dodatku Homeworld: Cataclysm oraz kontynuacji, Homeworld 2.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze