Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ogromny sukces Genshin Impact - największa premiera gry z Chin

Miliony pobrań.

Według analityków, wydane w ubiegłym tygodniu Genshin Impact - darmowa gra z Chin - odniosła bardzo duży sukces.

Dane ujawnione przez ekspertów z firmy App Annie wskazują, że w cztery dni od debiutu produkcję pobrano 17 milionów razy. Wynik dotyczy jednak tylko wersji mobilnej - jako że tytuł dostępny jest także na PC i PS4, niewykluczone, że ostateczny rezultat jest znacznie wyższy.

Serwis South China Morning Post przekonuje zaś, że Genshin Impact to największa międzynarodowa premiera gry przygotowanej przez studio z Państwa Środka. Dziennikarze zwracają uwagę, że kilka godzin po otworzeniu serwerów, pozycja zdominowała Twitcha - w pewnym momencie materiały z projektu oglądało jednocześnie ponad 110 tysięcy osób, a więc więcej niż w przypadku Fortnite.

W rozmowie z portalem IGN analityk Daniel Ahmad prognozuje, że w pierwszym tygodniu od debiutu produkcja wygenerowała 50 milionów dolarów przychodów. Większość sumy - jak twierdzi - pochodzi z Chin, Japonii i USA. Dodaje, że wstępnej rejestracji w MMO dokonało 20 mln osób, w tym ponad 5 mln spoza rodzimego kraju twórców gry.

Genshin Impact pozwala na zabawę w kooperacji i osadzone jest w otwartym świecie, który można swobodnie zwiedzać. Tuż po zapowiedzi projekt krytykowano za zbyt duże podobieństwa do The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze