Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mobilna wersja Genshin Impact zarobiła już 3 miliardy dolarów

W 19 miesięcy.

Mobilna wersja Genshin Impact wypracowała już 3 miliardy dolarów przychodów na całym świecie. Imponujący wynik osiągnięto od września 2020 roku, co daje około 1 mln na pół roku.

Szacunki przekazała firma analityczna Sensor Tower i warto podkreślać, że mowa wyłącznie o odsłonach na Androida i iOS, podczas gdy tytuł wydano także na PC oraz konsole PlayStation.

Jak obliczono, Genshin Impact najwięcej przychodów generuje w Chinach, gdzie tylko odsłona na sprzęt Apple odpowiada za niecałe 31 procent globalnej sumy. Na drugim miejscu Japonia z 23,7 proc. oraz USA z 19,7 proc.

Skąd ogromne pieniądze w przypadku darmowego przecież tytułu? Sekret kryje się w gatunku gacha, czyli w systemie płatności cyfrowych. Najlepsze bronie i postacie należy „wyciągać”, korzystając z losowego systemu życzeń - co może przekładać się na spore koszty.

To tylko jeden kwartał

Tytuł miHoYo zarobił co najmniej 2,1 mld dolarów już w pierwszym roku na rynku. Obecnie deweloperzy mają problemy z wydaniem kolejnej aktualizacji, ponieważ Szanghaj - gdzie mieści się siedziba - nadal objęty jest lockdownem.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze