Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Odświeżona wersja Turok 2 nadal powstaje

Pomimo ciszy w mediach.

Pomimo ciszy w mediach i braku aktualizacji, twórcy odświeżonej wersji strzelanki Turok 2 zapewniają, że projekt nadal powstaje.

Turok 2: Seeds of Evil to produkcja FPS, wydana pierwotnie na konsole Nintendo 64, w 1998 roku. Prawa to tytułu pozyskało jakiś czas temu studio Night Dive, odpowiedzialne choćby za remaster System Shock 2.

To były prostsze czasy

Deweloperzy zdążyli już wydać odświeżoną wersję pierwszego Turoka, w grudniu ubiegłego roku.

„Turok 2 nadchodzi!” - czytamy teraz w aktualizacji na Steamie.

„Jak wielu z was zapewne zgadło, pozyskiwanie praw do tych klasyków może być problematyczne, a zapisy kontraktów przeszkadzają w jasnym informowaniu o sytuacji czy w komentowaniu braku aktualizacji.”

Twórcy tłumaczą, że prace rozpoczęli zaraz po wydaniu remastera pierwszego Turoka. Druga produkcja jest jednak dużo bardziej rozbudowana, z większą liczbą wrogów, broni i lokacji. Co jednak najważniejsze, jest też tryb wieloosobowy.

„W celu zapewnienia jak najbardziej autentycznych wrażeń i najwyższej możliwej jakości, zdecydowaliśmy się poświęcić czas, na jaki Turok 2 zasługuje” - dodaje studio.

Nie podano konkretnej daty premiery - odświeżona gra ukaże się, gdy będzie gotowa.

Poza odświeżoną oprawą graficzną możemy zapewne liczyć na opcje, które przygotowano dla pierwszego Turoka: osiągnięcia, wsparcie dla wyższych rozdzielczości czy współczesne sterowanie z możliwością zmiany obłożenia przycisków.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły