Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dwie pierwsze części Turok zostaną odświeżone na PC

Powrót do lat 90.

Kultowa strzelanka Turok: Dinosaur Hunter oraz sequel - Turok 2: Seeds of Evil - doczekają się odświeżonych wersji na PC.

Za prace odpowiada Night Dive Studios, które w przeszłości zajęło się także udaną konwersją System Shock 2 na współczesne systemy.

Gry dostaną „rozbudowaną grafikę i inne usprawnienia” i trafią do sprzedaży w dystrybucji cyfrowej: Steam, Humble, GOG, GamersGate i Greenman Gaming.

„Turok: Dinosaur Hunter był rewolucyjną premierą” - zapewnia szef Night Dive Studios, Stephen Kick. „Wcześniej żadna gra nie oferowała takiego połączenia grafiki i otwartego świata.”

„Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością wskrzeszenia tej świetnej serii i podzielenia się tymi tytułami z współczesnymi odbiorcami.”

Pierwszy Turok ukazał się w 1997 roku, co widać na poniższych screenach. Wcielaliśmy się w tytułowego wojownika - Turoka - a calem jest uratowanie galaktyki.

W krótkich odstępach czasu zaczęto publikować kolejne odsłony, zatrzymując się na Turok: Evolution w 2002 roku. Restart serii z 2008 r. - zatytułowany po prostu Turok - nie został zbyt ciepło przyjęty.

Teraz jednak dinozaury wracają do łask, dzięki popularności filmu „Jurassic World” czy gry ARK: Survival Evolved na Steamie.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze