Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Odświeżona wersja Turok z 1997 roku debiutuje w czwartek na PC

Jest też nowy trailer.

Odświeżona wersja strzelanki z dinozaurami - Turok Remaster - ukaże się w najbliższy czwartek, 17 grudnia. Gra trafi na PC, w dystrybucji na Steamie, GOG i the Humble Bundle.

Odpowiedzialne za prace studio Night Dive wyjaśnia, że mamy do czynienia z przeprojektowaniem wersji PC z 1997 roku, a nie konwersją z Nintendo 64, gdzie oryginał debiutował kilka miesięcy wcześniej.

Poza odświeżoną oprawą graficzną możemy też liczyć na „nowe opcje”: osiągnięcia, wsparcie dla wyższych rozdzielczości czy współczesne sterowanie z możliwością zmiany obłożenia przycisków.

Z poprzednich zapowiedzi wiemy już, że deweloperzy zajmą się także Turok 2: Seeds of Evil z 1998 roku.

O Night Dive Studios było ostatnio głośno w mediach, po ogłoszeniu przejęcia przez to studio praw do serii System Shock. Ogłoszono już nową odsłonę tego cyklu.

Firma specjalizuje się właśnie w przejmowaniu klasycznych licencji i odświeżaniu ich na współczesne komputery. Przygotowano między innymi kilka odsłon Wizardry czy mnóstwo gier z Putt-Puttem od Humongous Entertainment.

Poniżej premierowy zwiastun Turok Remaster.

Krótka przerwa? Zobacz także:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze