Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oculus Rift będzie kosztował co najmniej 350 dolarów

Droga rzeczywistość.

Zestaw rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift będzie kosztował co najmniej 350 dolarów (ok. 1330 zł) - ujawnił założyciel firmy Oculus VR, Palmer Luckey.

Oculus Rift

Deweloper wypowiadał się podczas konferencji Oculus Connect, odpowiadając na pytanie o koszt na poziomie 350 dolarów, szacowany jakiś czas temu jako górne „widełki” cenowe.

- Mówiąc całkiem szczerze, to ogólnie kwota się zgadza... ale będzie wyższa - przyznał Luckey w rozmowie z serwisem Road to VR, zapowiadając absolutny brak kompromisów w kwestii jakości.

- Nie mogę obiecać, że będzie to 350 dolarów, ale myślę, że kupujący będą zadowoleni, ponieważ będzie to najlepszy zestaw VR na rynku - dodał.

Wygląda więc na to, że przed miłośnikami rzeczywistości wirtualnej spore wydatki. Oculus Rift potrzebuje przecież jeszcze PC, i to zdolnego do wyświetlenia obrazu w rozdzielczości 1080×1200 na oko, przy minimum 90 klatkach na sekundę.

Producenci komputerów deklarują, że są w stanie dostarczyć taki sprzęt w cenie poniżej 1000 dolarów (ok. 3800 zł), co wydaje się raczej mało prawdopodobne.

Valve może dzięki temu wysunąć się na prowadzenie w wyścigu VR. Firma współpracująca z HTC nie podała jeszcze ceny swojego urządzenia, ale jako jedyna zaoferuje w zestawie dedykowane kontrolery - w przypadku Oculusa trzeba je będzie dokupić osobno.

Oculus Rift

Krótka przerwa? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze