Skip to main content

Obiecujące Atomic Heart kolejną grą przełożoną na przyszły rok

Znaleziono za to wydawcę.

Obiecujące Atomic Heart - nazywane niekiedy „sowieckim BioShockiem” - jednak nie ukaże się w tym roku. O zmianie planów poinformował nowy wydawca, firma Focus Entertainment.

„Początkowo planowane na 2022 rok, dynamiczne i wybuchowe połączenie akcji i RPG ukaże się zimą” - napisano w komunikacie. Zima zaczyna się w obecnym roku, lecz wydaje się, że oświadczenie należy postrzegać właśnie jako opóźnienie do 2023 r. Tytuł zmierza na PC i konsole obu generacji.

„Dopracowanie i dostarczenie gry w najwyższej jakości stanowi priorytet dla utalentowanego zespołu, a konkretny termin podamy wkrótce” - dodano. Wspomniany zespół to studio Mundfish, które wywołuje pewne kontrowersje. Choć działalność firma zarejestrowała na Cyprze, główne biuro deweloperskie posiada w Moskwie, a gracze nie mogą doprosić się o stanowisko w sprawie wojny w Ukrainie - co jest źródłem krytyki.

W Atomic Heart technologia pokroju internetu, hologramów i androidów jest już wynaleziona, w 1955 roku. Główny protagonista to agent specjalny, zwany P-3, którego rząd wysyła na zbadanie fabryki, z którą stracono kontakt. Jak się okazuje, placówka jest opanowana właśnie przez roboty.

Zobacz także