Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kompozytor muzyki Atomic Heart odda wynagrodzenie Ukrainie

Mick Gordon ma gest.

Mick Gordon - kompozytor muzyki w Atomic Heart - odda wynagrodzenie otrzymane za prace nad rzecz organizacji Ukraine Crisis Appeal, zapewniającej pomoc humanitarną w ogarniętym wojną kraju.

„Praca z Mundfish była prawdziwą przyjemnością” - zapewnia muzyk, znany najlepiej zapewne ze słynnej ścieżki dźwiękowej nowych odsłon Doom. Najważniejsze są dla nich wyobraźnia i artystyczna wolność, co widać w oszałamiającej wizji artystycznej i szczegółowym świecie”.

„Z dumą przekazuję moje wynagrodzenie za prace nad grą akcji Ukraine Crisis Appeal, organizowanej przez australijski Czerwony Krzyż, w ramach wsparcia Ukrainie, heroicznie broniącej swojego kraju przed agresją” - dodał kompozytor.

Brzmi miło, lecz trudno nie doszukać się w oświadczeniu także nieco innego znaczenia. Choć Mundfish posiada deweloperów rozsianych na całym świecie, to siedzibę ma właśnie w Rosji, a wszelkie zyski ze sprzedaży Atomic Heart mogą - nawet jeśli bardzo pośrednio - wesprzeć wspomnianą agresję.

Gracze od dawna domagali się od twórców stanowiska na temat wojny w Ukrainie, lecz firma milczała. W styczniu tylko spotęgowała krytykę, zapewniając w mało konkretnym oświadczeniu, że „koncentruje się na grze i jest organizacją opowiadającą się przeciwko przemocy i popierają pokój”.

Sytuacji z całą pewnością nie poprawił fakt, że wkrótce później na jaw wyszły zapisy na oficjalnej stronie Atomic Heart, gdzie znalazła się klauzula mówiąca o tym, że dane odwiedzających mogą zostać przekazane Federalnej Służbie Bezpieczeństwa (FSB) w Rosji. Mundfish zaprzeczyło i szybko zapewniło, że teksty był nieaktualny, lecz niesmak z pewnością pozostał.

Jeśli pominąć sprawy polityczne, produkcja ukaże się już 21 lutego, na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Atomic Heart

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze