Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy zwiastun Sniper Elite 4 przedstawia najważniejsze informacje

Kampania, walka i inne.

Deweloperzy ze studia Rebellion opublikowali trwający prawie 7 minut materiał, w którym podsumowano najważniejsze informacje o strzelance Sniper Elite 4.

W nagraniu omówiono pięć kluczowych elementów gry - kampanię fabularną, system walki, przeciwników, uzbrojenie oraz zabawę sieciową.

Akcja produkcji osadzona zostanie tuż po wydarzeniach z trzeciej części. Ponownie wcielimy się w amerykańskiego snajpera Karla Fairburne'a, który po misji w Afryce zostaje wysłany na włoską Sycylię, gdzie ma przygotować grunt pod inwazję sił aliantów.

Kampanię fabularną będzie można rozegrać w pojedynkę, ale pojawi się też opcja ukończenia poszczególnych misji we współpracy ze znajomym.

W najnowszej odsłonie cyklu lokacje zostaną znacznie rozbudowane. Twórcy obiecują, że nawet najmniejszy poziom będzie trzy razy obszerniejszy od największej mapy z poprzedniej gry z serii.

Zmiana w konstrukcji plansz przełoży się na rozgrywkę - otrzymamy większą swobodę w likwidowaniu wrogów. Przeciwników zabijemy nie tylko strzałem ze snajperki, ale też zastawioną pulapką czy przy wykorzystaniu elementów otoczenia.

Na swoim wyposażeniu Fairburne znajdzie obszerne uzbrojenie. W walce z nazistami we Włoszech skorzysta między innymi z karabinów, strzelb i materiałów wybuchowych.

Poza kampanią fabularną, twórcy przygotowują sieciowy tryb kooperacji, w którym maksymalnie czwórka graczy wspólnie wykona określone misje. Do tego siedem wariantów rywalizacji dla nawet dwunastu użytkowników.

Sniper Elite 4 zadebiutuje 14 lutego na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Kilka dni temu ujawniono jednak, że edycja komputerowa zostanie wydana tylko w wersji cyfrowej - także w Polsce.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze