Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano kontynuację Sniper Elite 4 oraz trzy inne projekty z serii

W tym odświeżoną wersję drugiej części.

Studio Rebellion ujawniło, że pracuje nad czterema projektami związanymi z serią strzelanek Sniper Elite. To pełnoprawna kontynuacja serii, odświeżona wersja drugiej części, trzecia odsłona w wersji na Switch oraz produkcja VR.

Nie wiadomo, czy kolejny, duży tytuł z serii otrzyma nazwę Sniper Elite 5. Studio poinformowało tylko, że to kontynuacja czwartej części oraz że rozpoczęto pracę. Premiera ma nastąpić w 2020 roku. Gra być może trafi więc na kolejną generację konsol.

Natomiast Sniper Elite V2 Remastered to dopracowana wersja gry wydanej w 2012 roku. Zadebiutuje „w późniejszym okresie” 2019 roku, na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Otrzymamy odświeżoną grafię, obsługę HDR i 4K. Nie zabraknie też nowych grywalnych bohaterów, trybu fotograficznego i rozszerzonego o nowe opcje wariantu wieloosobowego (do 16 graczy).

Premierę Sniper Elite 3 Ultimate Edition na Nintendo Switch również zaplanowano na 2019 rok. Nabywcy otrzymają całą zawartość popremierową, a także lokalny tryb wieloosobowy i sterowanie ruchem.

Nowa gra VR powstaje z pomocą studia Just Add Water (odpowiedzialnego za Oddword czy Gravity Crash). Dodatkowych szczegółów nie podano. Zwiastun pojawi się jeszcze w 2019 roku.

Sniper Elite to seria trzecioosobowych strzelanek, w których wcielamy się w strzelca wyborowego. Rozgłos uzyskała głównie dzięki „prześwietleniom” ciał przeciwników w momencie, w którym pocisk gracza trafia cel. Widzimy wtedy, jak kula niszczy organy wewnętrzne czy kości.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze