Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy zwiastun Resident Evil 4 Remake odpowiada na masę pytań

I rozwiewa wątpliwości.

Podczas najnowszego State of Play pokazano bogaty w informacje zwiastun Resident Evil 4 Remake, na którym widzimy mnóstwo lokacji oraz postaci z późniejszych etapów gry. Materiał odpowiada na wiele pytań fanów, a także pokazuje kilka intrygujących zmian.

Fani oryginalnego Resident Evil 4 z pewnością od razu rozpoczynają kilka postaci, jak Saddler czy Jack Krauser, których nie widzielismy dotąd w nowej wersji. Trzeba przyznać, że Major wygląda naprawdę złowieszczo, choć może przypominać nieco połączenie Dolpha Lundgrena z Philem Spencerem. Capcom zdecydował się także zademonstrować fragment słynnej walki na noże, która tym razem nie jest typową sekwencją QTE.

Mamy też okazję zajrzeć do kultowego zamku, który zdaje się odwzorowany bardzo wiernie w stosunku do oryginału. Nie zabraknie momentów takich, jak wysadzanie bramy przy pomocy armaty czy jazda windą na spotkanie z jednym z bossów, w trakcie której atakują nas dziesiątki wrogów. W pewnym momencie widzimy też garradora, czyli ślepego wroga z ostrzami, który spędzał sen z powiek każdemu, kto grał w oryginalne RE4.

Wygląda na to, że powróci także słynne starcie z dwoma gigantami, choć tym razem zauważyć możemy pewną zmianę - w walce pomaga nam Luis Sera, który w pierwowzorze towarzyszył nam w nieco innym momencie i tylko przez krótki czas. Tym razem jednak zdaje się odgrywać znacznie ważniejszą rolę w historii i najwyraźniej pozostanie u naszego boku odrobinę dłużej.

Warto też zauważyć, że w trailerze pokazano kilka fragmentów z rozdziału na Wyspie, którego obecność w grze jeszcze do niedawna nie wydawała się taka pewna. Co więcej, twórcy zasugerowali powrót regeneratorów, choć nie zobaczymy ich bezpośrednio na nowym materiale (i bardzo dobrze). To świetne wieści, ponieważ ci wrogowie należą do najstraszniejszych w całej serii i trudno wyobrazić sobie remake bez ich udziału.

Trailer w niecałe 2 i pół minuty pokazuje naprawdę wiele, w tym także Adę Wong czy sekwencje z Ashley w roli głównej, więc warto go obejrzeć. Dobrze wiedzieć, że powracają znane twarze i kultowe lokacje, a twórcy potraktowali je z należytym szacunkiem i nie zmienili najważniejszych elementów. Resident Evil 4 Remake zadebiutuje 24 marca na PC, PS4, PS5 oraz Xbox Series X/S.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Resident Evil 4 Remake

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.
Komentarze