Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najsłabszy rozdział zostaje w Resident Evil 4 Remake. Ale fabuła doczeka się zmian

Nowe szczegóły od samego reżysera gry.

Po wycięciu sporej części zawartości z Resident Evil 3 Remake, fani obawiali się, że podobny los spotka również remake Resident Evil 4. Wygląda jednak na to, że tym razem Capcom zapewni wrażenia znacznie bliższe oryginałowi, choć nie obędzie się bez zmian fabularnych.

Rozdział dziejący się na wyspie znacznie odbiega klimatem i tempem od reszty oryginalnego Resident Evil 4. Sekcja nastawiona jest głównie na nieustanną akcję i walkę z tłumami zarażonych, przez co wielu uznaje ją za najsłabszy fragment kultowej produkcji. Fani spekulowali, że jeśli któryś etap trafi pod nóż, to najprawdopodobniej będzie nim wyspa. Spekulacje podsycał brak jakichkolwiek oficjalnych materiałów prezentujących tę sekcję gry.

W ostatnim wydaniu magazynu Edge opublikowano wypowiedź reżysera Resident Evil 4 Remake, która rozwiewa wszelkie wątpliwości. Yoshiyaki Hirabayashi zdradził, że w grze pojawią się trzy główne etapy znane z pierwowzoru - wioska, zamek i wyspa. Dodał też kilka słów odnośnie fabuły.

- Nasze podejście było dość szczegółowe. Zamiast stwierdzić: „to jest fragment, z którym męczyliśmy się w oryginale przez ograniczenia technologiczne, więc możemy go teraz udoskonalić”, wzięliśmy sto pojedynczych małych elementów, które składały się na oryginalne wrażenia z rozgrywki i przebudowaliśmy oraz dopracowaliśmy te cegiełki. Ten remake jest w dużej mierze sumą wielu części - powiedział Yoshiyaki Hirabayashi z Capcomu.

- Rozwinęliśmy też dramaty postaci, w szczególności interakcje między nimi i ich osobowościami. Oryginalna gra była pod tym względem bardziej „growa”, a sceny fabularne służyły głównie zachowaniu tempa rozgrywki. Od tego czasu gry fabularne dla jednego gracza mocno się rozwinęły, dlatego ważne było ujednolicenie elementów fabuły. Staraliśmy się, aby ten remake był pod tym względem całkowicie nowoczesnym, opartym na fabule doświadczeniem dla jednego gracza.

Gra śledzi dalsze losy Leona S. Kennedy'ego znanego z Resident Evil 2. Kilka lat po wydarzeniach z Racoon City, bohater wyrusza do Hiszpanii, by odnaleźć uprowadzona córkę prezydenta USA. Na drodze staja mu jednak zarażeni. Remake Resident Evil 4 zadebiutuje 24 marca na PC oraz konsolach PS4, PS5 i Xbox Series X/S. Oficjalnie nie potwierdzono wersji na Xbox One.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Resident Evil 4

PS4, Xbox One, Nintendo GameCube, PS2, PC, Nintendo Switch

Oczekiwanie na obraz okładki

Resident Evil 4 Remake

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.
Komentarze