Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy hit Steama. W survivalowe Raft grało 100 tys. osób jednocześnie

Przetrwanie na oceanie.

Survivalowa gra Raft zdecydowanie przyciągnęła uwagę użytkowników Steama. Wyszła z fazy early access zaledwie 20 czerwca, a w ubiegłą niedzielę przekroczyła już próg 100 tys. bawiących się jednocześnie graczy.

Raft rozgrywa się w otwartym świecie - a właściwie na otwartym oceanie - który można eksplorować solo lub ze znajomymi. Płyniemy na tytułowej tratwie, zbierając zasoby i uważając na ataki rekinów czy wskaźnik głodu. Najwięcej surowców znajduje się na dziesiątkach wysp, które można odwiedzić.

Jak w pozostałych grach tego typu, crafting jest oczywiście bardzo ważną częścią zabawy. Tworzymy narzędzia i broń, a ponadto rozbudowujemy tratwę, która może stać się naprawdę pokaźnym okrętem. Jest też całkiem skomplikowany system gotowania.

Oceny gry na Steamie są na razie bardzo pozytywne. Raft jest dostępne tylko na platformie Valve, gdzie aktualnie trwa promocja -15%.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze