Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy gameplay z Redfall pokazuje, jak nie grać w strzelanki

Chyba nie tak to miało wyglądać.

W sieci pojawił się nowy gameplay prezentujący potencjał kooperacyjnej zabawy w Redfall. Materiał spotkał się jednak z dosyć sceptycznym odbiorem widowni, głównie za sprawą specyficznego stylu gry „nagrywającego”.

Najważniejszy punkt około 3-minutowego filmu nie budzi większych zastrzeżeń. Oglądamy dosyć standardowe starcie grupy graczy z silniejszym przeciwnikiem. Postacie korzystają z szerokiego wachlarza broni i zdolności, walce towarzyszą efektowne pioruny, a całość kończy się widowiskowym finisherem.

Ciężko jednak nie odnieść wrażenia, że bohaterowie nagrania nie są do końca świadomi tego, co właściwie powinni robić. Nienaturalne operowanie kamerą, długie i bezcelowe spacery po polu bitwy oraz niezwykle chaotyczna strategia walki sprawiają, że starcie z przerażającym wampirem przypomina raczej komediowy skecz. Gdyby nie interfejs wskazujący na obecność kontrolera, można by pomyśleć, że grający operuje bronią za pomocą touchpada.

Przecież ten koleś jest bezużyteczny. Biega w kółko, a na koniec po prostu kradnie zabójstwo” - czytamy w komentarzach. „Okropnie się to ogląda. Po co zastosowano tyle cięć?” - pyta jeden z internautów. „W sumie wygląda to trochę tak, jakby oddać młodszemu bratu kontroler” - podsumowuje użytkownik Kite.

Krótki gameplay wywołał wśród graczy sporo obaw o ostateczny stan Redfall. Pojawiają się jednak głosy, że sama rozgrywka wygląda całkiem efektownie, a wina leży po stronie grających. Takie postawienie sprawy ma sens, biorąc pod uwagę, że poprzednie pokazy rozgrywki spotkały się w większości z pozytywnym odbiorem widowni.

Na koniec przypomnijmy, że najnowsza produkcja studia Arkane zadebiutuje na PC oraz Xbox Series X/S już w przyszłym miesiącu - konkretnie 2 maja. Gra będzie dostępna także w katalogu usługi Game Pass. Główne założenia rozgrywki są całkiem proste: sami lub w towarzystwie innych graczy stawiamy czoła morderczym wampirom. Do wyboru otrzymujemy kilka rodzajów postaci, z których każda wyróżnia się unikalnym ekwipunkiem oraz zdolnościami.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze