Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe szczegóły na temat Gry o Tron od twórców The Walking Dead

Postacie, miejsce akcji, platformy.

Twórcy interaktywnych opowieści The Walking Dead i The Wolf Among Us - studio Telltale Games - ujawniło kilka szczegółów na temat swojej adaptacji serialu „Gra o Tron”.

Jak już wiemy, produkcja o tym samym tytule ukaże się w sześciu odcinkach. Pierwsza część zadebiutuje jeszcze w tym roku, jednocześnie na PC, Macach, PlayStation 3, PS4, X360, Xbox One oraz iOS.

Pierwszy epizod zatytułowano „Iron From Ice”, co jest jednocześnie mottem klanu, w jaki się wcielimy: Forrester.

Ten północny ród służy domowi Glover, a dalej także Starkom. Forresterowie rzadko wspominani są w książkach R.R. Martina, więc twórcy gry będą mieli duże pole do popisu. Scenariusz napisze Joshua Rubin, odpowiedzialny ostatnio za fabułę Destiny.

Wcielimy się w pięciu członków rodu Forrester. Odwiedzimy nie tylko rodzinne ziemie, ale także King's Landing i Mur, starając się zachować linię krwi w czasie wojny domowej.

Część wydarzeń rozegra się w siedzibie rodziny w Ironrath w Wolfswood, gdzie Forresterowie kontrolują lukratywny handel drewnem, co nie podoba się rywalom z domu Whitehill.

Akcja rozpocznie się w okolicach zakończenia trzeciego sezonu serialu telewizyjnego, czyli w drugiej połowie książki „Nawałnica mieczy”. Twórcy planują objąć około rok wydarzeń, do startu piątego sezonu i połowy książki „Taniec ze smokami”.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze