Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Scenarzysta Destiny opuszcza Bungie na rzecz Telltale Games

Zajmie się Grą o Tron.

Joshua Rubin poinformował na Twitterze, że nie jest już pracownikiem studia Bungie i dołączył do Telltale Games, twórców The Walking Dead czy The Wolf Among Us.

Joshua Rubin

Przez ostatnie dwa lata deweloper pracował nad strzelanką Destiny, zajmując się tworzeniem „głębokiej mitologii, planując sezonowe wątki fabularne, dodając szczegóły do rozdziałów oraz pisząc przerywniki filmowe i dialogi w misjach.”

Jeszcze wcześniej Rubin tworzył na potrzeby telewizji i teatru. Karierę w branży gier wideo rozpoczął w 2009 roku, jako jeden z głównych scenarzystów Assassin's Creed 2 w Ubisofcie.

„Z podekscytowaniem donoszę, że po dwóch latach w Bungie, przenoszę się do słonecznej Kalifornii, by dołączyć do Telltale Games” - napisał teraz.

Deweloper ujawnił, że zajmie się fabułą produkcji powstającej na licencji serialu „Gra o Tron”, ogłoszonej w grudniu ubiegłego roku.

- Ostatecznie, Bungie robi gry o strzelaniu kosmitom w głowy - mówił o powodach zmiany pracodawcy w rozmowie z serwisem Gamasutra. - „Pisanie pomiędzy kulami” to prawdziwa sztuka, ale nie mogłem odrzucić oferty Telltale, by tworzyć gry w całości skupione na fabule.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły