Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe informacje na temat debiutanckiej gry studia Respawn - Titanfall

Projekt powstaje na silniku Source.

Titanfall na okładce magazynu Game Informer

Tajemnicza gra studia Respawn, założonego przez twórców serii Call of Duty, nosi tytuł Titanfall - ujawnia magazyn Game Informer.

Według artykułu w najnowszym numerze czasopisma, gra ukaże się na PC, Xbox One i Xboksa 360. Za wersję na starszą konsolę Microsoftu odpowiada inne studio. Premierę zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Potwierdzono, że produkcja koncentruje się na rozgrywce dla wielu graczy i skorzysta w dużej mierze z serwerów „w chmurze”, reklamowanych przez Microsoft już podczas pierwszego pokazu nowej konsoli.

„Po gorzkim rozstaniu z Activision i Call of Duty, Respawn debiutuje z odważną wizją nowej generacji rozgrywek sieciowych” - napisano w magazynie.

Na okładce widać kobietę nie szczędzącą ołowiu w walce w gigantycznym robotem, co potwierdza tematykę ujawnioną w poprzednich przeciekach.

Co ciekawe, z podsumowania artykułu, opublikowanego na forum NeoGAF wynika, że projekt powstaje na bazie silnika Source, co umożliwi wyświetlenie grafiki w 60 klatkach na sekundę. Niektóre z elementów technologii Valve przystosowano do możliwości nowej generacji konsol.

Debiutancki tytuł studia Respawn rozgrywa w klimatach science-fiction. Twórcy stawiają na klimat filmów „Dystrykt 9” i „Łowca androidów”. W rozgrywkach biorą udział drużyny złożone z piechurów i gigantycznych robotów, także sterowanych przez graczy. Mechy nazwane są Titanami.

Bohaterowie graczy - Piloci - są podobno niesamowicie zwinni, potrafią skakać po ścianach i wykonywać inne karkołomne akrobacje. Na mapach znajdziemy także przeciwników prowadzonych przez sztuczną inteligencję, a przeżycie będzie łatwiejsze niż w Call of Duty. Więcej szczegółów poznamy na targach E3.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze