Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa gra twórców PUBG i następna Subnautica z okresami premier

Nieco szybciej, niż oczekiwano.

Wygląda na to, że Project Black Budget od twórców PUBG - konkurencja dla Escape from Tarkov - ukaże się już w drugiej połowie przyszłego roku.

Wieści na temat planów koreańskiego Kraftonu pochodzą z najnowszego raportu finansowego korporacji. W przeszłości mówiono jedynie o mało sprecyzowanym okresie 2024-2025, więc takie założenia mogą oznaczać, że będziemy czekać krócej, niż można było pierwotnie oczekiwać.

Pierwszą wzmiankę o Project Black Budget - w ubiegłym roku - także zamieszczono w dokumencie finansowym firmy. Pomysł opisano jako „próbę popularyzacji gatunku extraction shooter w oparciu o nasze doświadczenia, zebrane podczas produkcji i popremierowego wspierania PUBG”.

Należy spodziewać się „ciągle zmieniającego się, otwartego świata PvPvE, z satysfakcjonującym strzelaniem dostarczającym nieporównywalne i ekscytujące wrażenia” - dodawał wydawca. W planach jest debiut na PC, konsolach oraz na urządzeniach mobilnych.

Teraz tytuł znalazł się w sekcji z największymi nadchodzącymi tytułami, „celując” w 2H24, a więc właśnie w drugą połowę przyszłego roku. Warto pamiętać, że gra nie doczekała się jeszcze pełnoprawnej zapowiedzi w kanałach „pozafinansowych”, więc detale mogą się zmienić.

Inne pozycje na wspomnianej liście to „następna Subnautica”, zaplanowana na pierwszą połowę 2025 roku, a także Project Gold Rush, czyli „sandbox action-adventure” od studia Vector North, także zakładany na pierwsze sześć miesięcy 2025 roku.

Koreański Krafton w ostatnich latach spotęgował wysiłki wydawnicze na całym świecie i finansuje także inne produkcje, jak choćby The Callisto Protocol. Project Black Budget tworzy jednak własnymi siłami, właśnie za sprawą PUBG Studios, znanego poprzednio jako PUBG Corporation.

Założenia extraction shooterów są proste: eksplorujemy mniejsze lub większe mapy, walcząc nie tylko ze sztuczną inteligencją, ale także z innymi graczami. Jeśli uda się przeżyć i dotrzeć do punktów ewakuacji, zachowujemy znaleziona dobra. W przypadku śmierci tracimy nie tylko loot, ale i zabrane na misje wyposażenie. Tak przynajmniej jest w Escape from Tarkov.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Subnautica

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze