Skip to main content

Subnautica na PC dostępna za darmo w Epic Games Store

Do 27 grudnia.

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, uruchomiony niedawno sklep studia Epic Games udostępnił bezpłatnie grę Subnautica - projekt od deweloperów z niezależnego Unknown Worlds.

Aby zdobyć kopię wydanej na początku tego roku produkcji, na karcie tytułu należy wcisnąć przycisk „Za darmo”. Trzeba się jednak spieszyć, ponieważ oferta ograniczona jest czasowo - zakończy się 27 grudnia.

Gracze wcielają się w jednego z członków załogi statku, który rozbił się na planecie pokrytej oceanem. Korzystając z kapsuły ratunkowej przemierza morskie głębiny, starając się jednocześnie przeżyć w obcym środowisku.

Zobacz na YouTube

W trakcie rozgrywki należy między innymi zbierać surowce, aby konstruować podwodne bazy, okręty i ekwipunek - odpowiedni sprzęt pozwala dotrzeć w bardziej niebezpieczne zakątki. Poza tym natknąć się można na zróżnicowane stworzenia.

Subnautica jest pierwszą bezpłatną grą do zdobycia w Epic Games Store. Przez najbliższy rok platforma zamierza udostępnić za darmo kolejne produkcje - przykładowo od 28 grudnia zainteresowani bez żadnych opłat pobiorą platformowe Super Meat Boy.

Read this next