Skip to main content

Twórcy Natural Selection 2 oddają dalszy rozwój gry w ręce fanów

Zespół skupia siły na nowym projekcie.

Niezależne studio Unknown Worlds Entertainment ogłosiło, że nie planuje „własnoręcznie” rozwijać sieciowej strzelanki Natural Selection 2, a dalsze prace przejmie zespół wyłoniony wśród społeczności graczy.

„Unknown Worlds to małe studio, a czas i zasoby angażują obecnie w nowe, ekscytujące projekty. Ponieważ jednak kochają NS2, powierzyli swoją cenną licencję społeczności, która będzie nadal dbała o rozwój, jak dotychczas” - napisali w oświadczeniu nowi twórcy (dzięki, RockPaperShotgun).

„To zwycięstwo dla obu stron. Unknown Worlds może skupić się na następnym projekcie, a my na tworzeniu następnych łatek do Natural Selection 2.”

„Teraz, z błogosławieństwem deweloperów, zaczynamy patch 266. Miejmy nadzieję, że będziemy mogli uwzględnić wszystko to, co społeczność ma do zaoferowania, z wieloma pomysłami w przyszłości!”

Zespół wyłonionych twórców liczy 14 osób. Liderzy - „WasabiOne” oraz „Obraxis” - obiecują częste informowanie o postępach prac.

Tymczasem Unknown Worlds Entertainment już od grudnia ubiegłego roku zajęte jest Subnauticą. Gra reprezentuje popularny ostatnio koncept swobodnej eksploracji, dodając do tego elementy RPG. Innowacją jest umieszczenie postaci w podwodnej głębinie i przeczesywanie mórz i oceanów.

Gracze będą własnoręcznie konstruować okręty podwodne i ekwipunek - odpowiedni sprzęt pozwoli dotrzeć w bardziej niebezpieczne zakątki, pełne przeszkód terenowych i nieprzyjaznych istot.

Natural Selection 2 ukazało się w 2012 roku, łącząc strzelankę FPP z elementami strategii. Akcja toczy się w przyszłości, a zespół ludzkich żołnierzy walczy z drużyną obcych o kontrolę nad terenem i surowcami.

Zobacz na YouTube

Read this next