Skip to main content

Project M to nowa gra twórców Subnautica. Wczesna wersja jeszcze w tym roku

Strategia w realiach sci-fi.

Przedstawiciele Kraftonu ujawnili nową grę od twórców cenionego Subnautica ze studia Unknown Worlds. Produkcja znana jest na razie pod roboczą nazwą Project M.

Wzmiankę o tytule w raporcie finansowym koreańskiej firmy zauważył PC Gamer. Pozycja będzie „całkowicie wyjątkową strategią turową osadzoną w świecie sci-fi”. Autorzy obiecują łatwe do przyswojenia, ale trudne w perfekcyjnym opanowaniu mechanizmy rozgrywki.

Z oficjalnych informacji wynika, że wczesna wersja produkcji ukaże się jeszcze w 2022 roku, ale dokładnego terminu debiutu nie ogłoszono. Gra zmierza na PC i bliżej niesprecyzowane urządzenia mobilne.

Poprzednia gra studia Unknown Worlds skupiała się na eksploracji oceanu

Project M to pierwszy tytuł rozwijany przez Unknown Worlds od momentu przejęcia studia przez Krafton. Zespół jest szóstym nabytym przez Koreańczyków - wcześniej firma wykupiła między innymi Bluehole i twórców PUBG.

To jednak nie wszystko, ponieważ jednocześnie wydawca ogłosił, że w bieżącym roku ukaże się The Callisto Protocol - intrygujący survival horror, nad którym pracuje ekipa Striking Distance kierowana przez główny producent serii Dead Space.

Read this next