Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa aktualizacja Windows 10 obniża wydajność niektórych gier

Microsoft pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Wydana 1 marca aktualizacja systemu operacyjnego Windows 10 - oznaczona symbolem KB4482887 - negatywnie wpływa na wydajność oraz działanie niektórych gier.

Jeden z użytkowników forum Reddit twierdzi, że problem pojawił się w Call of Duty 4: Modern Warfare i kontynuacji. Po każdym ruchu myszą, obie wymienione produkcje zawieszają się na sekundę, co oczywiście znacząco utrudnia rozgrywkę.

Inny internauta podobny kłopot zauważył w sieciowym Destiny 2. Tytuł wydaje się działać wolno, szczególnie podczas przesuwania kamery. Doszło również do znacznego spadku liczby wyświetlanych klatek na sekundę.

Windows 10 jest regularnie aktualizowany

Winowajcą okazała się marcowa aktualizacja Windows 10. O problemie wie Microsoft, który na stronie pomocy technicznej przyznaje, że po zainstalowaniu KB4482887 „użytkownicy mogą zauważyć obniżkę wydajności grafiki i myszy” w wybranych grach, w tym strzelance od Bungie.

Koncern z Redmond jednocześnie podkreśla, że pracuje już nad rozwiązaniem usterki. Firma wyjaśnia, że krótkoterminowym rozwiązaniem, z którego mogą skorzystać gracze, jest usunięcie stwarzającego trudności patcha.

Problemy pojawiły się między innymi w Call of Duty: Modern Warfare 2

Zobacz: Windows 10 - najlepsze porady, wskazówki i sztuczki

Co ciekawe, to nie jedyny problem wywołany przez aktualizację. Podczas instalacji lub deinstalacji części plików z rozszerzeniem MSI i MSP może pojawiać się komunikat o błędzie 1309. Do tego kłopoty z funkcjonowaniem przeglądarki Internet Explorer 11.

Źródło: Wccftech

Tagi
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze