Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo NX „nie będzie po prostu nową wersją Wii lub Wii U”

Nowy szef firmy zapewnia, że urządzenie będzie unikalne.

Tatsumi Kimishima - szef Nintendo - zapewnił, że konsola znana pod nazwą roboczą NX będzie „czymś innym i unikalnym” w stosunku do starszych platform firmy.

- Mogę zapewnić, że sprzęt, którym się obecnie zajmujemy, nie będzie po prostu nową wersją Wii lub Wii U - powiedział Kimishima w rozmowie z Time.

- To projekt, przy którym musimy odsunąć się od poprzednich platform, zdystansować się, by móc stworzyć coś, co naprawdę przemówi do odbiorców.

W październiku źródła The Wall Street Journal ujawniły, że NX jest wyposażone w „jednostkę mobilną, której można używać w połączeniu z konsolą lub zabrać w podróż i korzystać z niej niezależnie”. Zestawy deweloperskie zostały już podobno wysłane do twórców.

Konsola ma używać także „najnowocześniejszych układów”, dodaje The Wall Street Journal. To zapewne chęć odpowiedzi na krytykę Wii U, które odstawało konfiguracją od konkurencji.

Nintendo nie ujawniło jeszcze oficjalnie nowego urządzenia, co ma nastąpić w przyszłym roku. Prawdopodobne wydają się być targi E3 w czerwcu.

Kimishima zdradził także, że nie zna szczegółów na temat pochodzenia roboczej nazwy nowej konsoli.

- Nie sądzę, że nazwa NX ma jakieś ukryte znaczenie. Jeżeli mam być szczery, nie wiem nawet skąd się wzięła. Możliwe, że pan Iwata chciał mi o tym opowiedzieć, ale nie zdążył.

Czy nowa Zelda ukaże się właśnie na NX?

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Komentarze