Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Turowa strategia SteamWorld Heist trafi na PC i konsole

Taktyczne przygody robotów.

Studio Image & Form ogłosiło, że turowa gra strategiczna SteamWorld Heist trafi wiosną przyszłego roku na wszystkie „aktualne”: platformy sprzętowe: PC/Mac/Linux, PlayStation 4, PS Vita, Xbox One, 3DS i Wii U.

Twórcy planują wydawać konwersje etapami, maksymalnie dwie edycje jednocześnie. Nie ustalono jeszcze porządku debiutów.

„Dla małego studia jak nasze ma to sens, ponieważ nie mamy wystarczających mocy przerobowych, by wydać grę jednocześnie na wszystkich platformach. Zwłaszcza, jeśli chcemy zadbać o odpowiednią optymalizację i brak błędów - a to jest naszym celem i jesteśmy z tego dumni” - napisano na oficjalnej stronie studia.

Deweloperzy planują także debiut na tabletach z systemami iOS i Android, ale w tym przypadku nie ogłoszono jeszcze konkretnych planów.

SteamWorld Heist to spin-off przyjętego ciepło SteamWorld Dig. Tym razem kierujemy jednak całą drużyną steampunkowych robotów, napadając na statki kosmiczne w celu pozyskania potrzebnych do przetrwania surowców.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze