Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Niebywały wynik Sons of the Forest. W 24 godziny sprzedano 2 mln kopii

A to dopiero Early Access.

Sons of the Forest cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wystarczyły 24 godziny w programie Early Access, by twórcy mogli pochwalić się sprzedażą ponad 2 milionów egzemplarzy.

Już w czwartek można było wyczuć, że coś jest na rzeczy, gdy ogromne zainteresowanie produkcją sprawiło, iż cały Steam miał chwilowe problemy z działaniem. W czasie premiery wielu użytkowników napotkało błąd „E502 L3”, który często towarzyszy wielkim wyprzedażom i uniemożliwia dostęp do jakiejkolwiek części sklepu.

„Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do naszej podróży w Early Access” - napisało na Twitterze studio Endnight Games. „Sprzedaliśmy 2 miliony kopii w pierwszych 24 godzinach i jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co przygotowaliśmy dla graczy na nadchodzące tygodnie”.

Rekord jednoczesnej liczby zalogowanych graczy wynosi obecnie 350 tysięcy użytkowników, lecz można zakładać że w niedzielę zostanie pobity. Nawet w chwili pisania wiadomości w grze przebywa ponad 235 tys. osób.

Można też zajrzeć na listę bestsellerów Steama, segregowaną według przychodów. Tutaj Sons of the Forest jest na pierwszym miejscu, wyprzedzając znacznie droższe Kerbal Space Program 2, Destiny 2 z nowym dodatkiem Lightfall, CS:GO czy Hogwarts Legacy. Również na Twitchu kategoria z horrorem stała się najchętniej oglądaną.

Najważniejszy jest zapewne fakt, że recenzje użytkowników są jak na razie „bardzo pozytywne”, na bazie niemal 27 tys. not. Dla kontrastu, inna bardzo oczekiwana produkcja, a więc wspomniane wyżej Kerbal Space Program 2 - wydane wczoraj w Early Access - zbiera tylko „mieszane” opinie, mogąc „pochwalić się” fatalną optymalizacją.

Read this next