Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serwery Steam nie wytrzymały. Gigantyczny start Sons of the Forest

CS:GO i Hogwarts Legacy zdeklasowane.

Wyczekiwane Sons of the Forest zadebiutowało wczoraj we wczesnym dostępie. Gra okazała się takim sukcesem, że serwery Steama nie wytrzymały naporu graczy.

W czasie premiery wielu użytkowników Steama napotkało błąd „E502 L3”, który często towarzyszy wielkim wyprzedażom i uniemożliwia dostęp do jakiejkolwiek części sklepu. Główną przyczyną błędu jest to, że zbyt wiele osób próbuje coś pobrać w tym samym momencie. Zważywszy na zbieżność awarii z dość nietypowym czasem premiery i świetnymi wynikami Sons of the Forest, nietrudno powiązać fakty.

Jak możemy zauważyć na karcie gry w serwisie SteamDB, w szczytowym momencie grało niemal 270 tysięcy osób, a kolejnych 777 tys. oglądało streamy z Sons of the Forest na Twitchu. Ponadto produkcja Endnight Games zajmuje w tej chwili pierwsze miejsce na liście globalnych bestselerów Steam, pozostawiając w tyle CS:GO, Apex Legends, Dziedzictwo Hogwartu, a nawet Steam Deck.

Twórcy mogą być dumni z jeszcze jednego powodu - na ponad 14 tys. recenzji użytkowników, około 88% to oceny pozytywne. Co prawda tytuł nie jest wolny od mniejszych i większych błędów, jednak zdecydowana większość recenzujących zdaje się przymykać na to oko. Gracze wskazują za to, że czerpią mnóstwo frajdy z rozgrywki, a gra potrafi porządnie wciągnąć.

Sons of the Forrest to survivalowa gra z elementami horroru, która stanowi kontynuację wydanego w 2018 The Forest od tych samych twórców. Produkcja obecnie dostępna jest wyłącznie we wczesnym dostępnie na PC (Steam), gdzie kosztuje 138,99 zł. W tytuł zagramy w polskiej wersji językowej (napisy).

Read this next