Skip to main content

Need For Speed Unbound - tuning, najlepsze części

Porady dotyczące modyfikacji samochodu.

Kluczem do zwycięstwa w Need For Speed Unbound jest ulepszanie naszych pojazdów nowymi częściami mechanicznymi. Na tej stronie objaśniamy, które części do auta wybrać oraz jak je odblokować.

Części mechaniczne w grze podzielone są na cztery kategorie: podstawowe, sportowe, pro, super oraz elita. Części podstawowe to po prostu fabryczne wyposażenie naszego auta, natomiast elementy sportowe dostępne są od początku. Dostęp do lepszych części uzyskujemy inwestując w nasz warsztat. Zrobimy to na ekranie Ulepsz Garaż, wpłacając określoną kwotę.

Warto dodać, że części możemy ze sobą mieszać, aby uzyskać najlepsze możliwie auta w danej klasie. Przykładowo, nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić elitarne zawieszenie w pojeździe z podstawowym filtrem powietrza. Gra pod tym względem daje dużą dowolność, pozwalając dokładnie zaprojektować każdy nasz wóz.

Nie ma tutaj odpowiedzi, które części będą najlepsze. Modyfikacje typu elitarnego oczywiście najbardziej zauważalnie zwiększają parametry auta, ale kupienie wszystkich nie zawsze jest dobrą opcją - zwłaszcza, jeśli potrzebujemy pojazdu do zawodów niższych klas.

Niektóre części pojawiają się w kilku wariantach, nie tylko zwiększając osiągi, ale też zmieniając charakterystykę auta. Przykładowo zwieszenie występuje w trzech wersjach: standardowym, drogowym i terenowym. Drogowe zawieszenie obniża samochód sprawiając, że będzie szybciej przyspieszał na asfaltowej drodze, ale za to gorzej sobie poradzi w terenie.

Zawieszenie terenowe działa odwrotnie - podwyższa prześwit auta, dzięki czemu lepiej radzi sobie ono na bezdrożach, ale dostaje lekką karę do wydajności na ulicy. Mamy też zbalansowane zawieszenie, łączące cechy obu poprzednich typów. To, jak dana część wpływa na charakterystykę pojazdu, zobaczymy na ekranie tuningu.

Zmyślne korzystanie z tego typu zależności jest kluczowe do zbudowania auta odpowiedniego do naszego stylu gry. Jeśli, przykładowo, preferujemy ucieczki przed policją w terenie, nie warto kupować zawieszenia drogowego, które znacznie ograniczy możliwości naszego samochodu w tym zakresie.

W grze istnieje także możliwość całkowitej wymiany silnika. Każda dostępna dla danego pojazdu jednostka ma swój określony potencjał do ulepszeń. Po osiągnięciu tego progu, nie uda nam się „wycisnąć” więcej z pojazdu.

Jeśli nie chcemy inwestować w całkowicie nowe auto, można rozważyć instalacji w aucie innego motoru, który można bardziej rozbudować. Należy jednak pamiętać, że po takiej operacji wszystkie indywidualne części trzeba będzie kupić na nowo.

Następnie: Need For Speed Unbound - sesje, dni i noce: kalendarz

Spis treści: Need For Speed Unbound - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Need For Speed Unbound - dwa paski nitro: ładowanie

Zobacz także