Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Need For Speed Unbound - przyczepność i drift: zmiana zachowania samochodu

Dostosowania auta.

Grając w Need For Speed Unbound możemy zasiąść za kierownicami pojazdów, posiadających skrajnie odmienne modele prowadzenia. Na szczęście, w wypadku każdego auta możemy dostosować aspekt stabilności do własnych preferencji.

Zachowanie samochodu możemy zmienić w dowolnym momencie w garażu, w zakładce tuningu osiągów lub w menu pauzy podczas jazdy dowolnej (nie można tego zrobić w czasie trwania wyścigu).

Domyślnie wszystkie parametry ustawione są na opcję zbalansowaną, dodatkowo z wyłączoną kontrolą trakcji. O ile czułość kierownicy, czy siłę docisków możemy zmodyfikować od razu według własnych preferencji, to opcje modyfikacji paska prowadzenia zależą od zainstalowanych części - różne rodzaje opon, zawieszenia czy układu różnicowego skracają lub zwiększają dostępne spektrum, jak również czasem kompletnie przesuwają je po skali.

Generalnie, jeśli chcemy stworzyć pojazd maksymalnie trzymający się drogi, należy przesuwać paski w lewo oraz włączyć kontrolę trakcji. Możemy także całkowicie wyłączyć opcję wchodzenia w drift, co dodatkowo zapobiegnie niechcianym poślizgom. W wypadku budowy auta do driftu, analogicznie przesuwamy ustawienia na prawą stronę skali i wyłączamy kontrolę trakcji.

Nie należy jednak przesadzać z ustawieniami. Autem z maksymalną przyczepnością praktycznie nie wykonamy driftu, co utrudni pokonywanie ostrych zakrętów, natomiast auto w pełni driftujące będzie się ślizgać jak po lodzie. Podobnie z ustawieniem siły docisku.

Auto tworzone pod drift pozwala pokonywać zakręty bez znacznej utraty prędkości, ale może wpaść w niezamierzony poślizg np. podczas pozornie delikatnego zakrętu na autostradzie

Czułość kierownicy ma jeszcze większe znaczenie - przesunięcie opcji na minimum sprawi, że auto będzie bardzo „niechętnie” skręcać, natomiast ustawienie maksimum spowoduje, że samochód może wpaść w poślizg przy najdelikatniejszym ruchu. Najlepiej wybrać się na przejażdżkę po mieście, sprawdzić auto w różnych scenariuszach i na bieżąco korygować ustawienia, aż znajdziemy zestaw najbardziej nam pasujący.

Następnie: Need For Speed Unbound - widok z kokpitu, czy jest w grze

Spis treści: Need For Speed Unbound - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Need For Speed Unbound - powtarzanie wyścigu, ile razy można rozpocząć zawody ponownie

Read this next