Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Need for Speed (2015) - Główny ekran gry i ustawienia

Jak poruszać się po menu głównym i konfiguracja gry.

Na poniższym obrazku zobaczysz przedstawienie głównego menu gry. Chociaż wygląda nieco skomplikowanie, w rzeczywistości nie będziesz musiał używać wszystkich opcji. Wiele jest tu ozdobników lub funkcji po prostu mało przydatnych. Przybliżymy ci jednak wszystkie z nich.

Poniżej pełnej objaśnienie poszczególnych elementów głównego ekranu

1.

Przycisk służący do rozpoczynania zabawy. Gdy jesteś już w grze i wywołasz główne menu, korzystając z niego szybko przeniesiesz się do garażu.

2.

Moje NFS to podsumowanie przebiegu twojej kariery. W tym okienku zauważysz także szybko swój aktualny poziom. Co kryje się w środku? W prawym górnym ekranie zostały przedstawione postępy w grze wyrażone w procentach. Oprócz tego zauważysz cztery okna.

Przegląd / Podróż - znajdziesz tu swój ogólny czas gry oraz procentowe ujęcie ukończenia danego wątku fabularnego z podziałem na Prędkość, Bezprawie, Ekipę, Tuning i Styl. Większość z nich ma odniesienie do bohaterów historii.

Statystyki kierowcy - w okienku zauważysz liczbę zdobytych punktów w kategoriach wymienionych wyżej. Jest tu także porównanie twojego stylu do konkretnego kierowcy występującego w grze.

Jeżeli naciśniesz okienko, dowiesz się także o swoim ulubionym samochodzie, najwyższym mandacie oraz najwyższym mandacie, którego uniknąłeś. Odczytasz tu także czas gry, prędkość maksymalną osiągniętą którymkolwiek z aut, zdobyte pieniądze, łączną długość wszystkich driftów oraz pokonaną odległość.

Obiekty do zebrania - tutaj możesz sprawdzić postęp w odkrywaniu sekretów, na które składają się miejsca do kręcenia bączków, punkty widokowe, "darmowe" części i pokonane auta. Większość z tych elementów przedstawimy w rozdziale poradnika z mapami. Pokonane auta dotyczą wyzwań rzuconych na trasie innym kierowcom.

Zawody - krótkie podsumowanie wyścigów, w których brałeś udział i procentowe przedstawienie postępów.

3.

W tym miejscu wyświetlane są krótkie wiadomości na wzór Twittera. Mogą to być krótkie porady lub zupełnie nieprzydatne informacje od innych kierowców z Ventura Bay.

4.

Tutaj możesz spojrzeć na zdjęcia zrobione przez siebie za pomocą wciśnięcia lewego analoga, a także obejrzeć screenshoty innych graczy.

5.

W menu ustawień otrzymujesz dostęp do sterowania, które przybliżamy na kolejnej stronie poradnika. Oprócz tego w ogólnych ustawieniach znajdziesz następujące elementy:

 • Jasność - dopasuj jasność ekranu do swoich potrzeb.
 • Napisy - włącz lub wyłącz napisy w dialogach. Sugerujemy pozostawienie włączonych dla osób nie znających dobrze języka angielskiego.
 • Jednostki - zdecyduj o sposobie wyrażenia twojej prędkości w kilometrach lub milach na godzinę.
 • Interfejs w zdjęciach - włącz lub wyłącz użycie twoich zdjęć w menu.
 • Minimapa - włącz lub wyłącz wyświetlanie minimapy w lewym dolnym rogu ekranu. Sugerujemy włączenie, minimapa pomaga w orientacji podczas wyścigów i poza nimi.
 • Prędkościomierz - włącz lub wyłącz wyświetlanie prędkościomierza.

Ustawienia dźwięku:

 • Dynamika - dopasuj używany rodzaj głośników spośród kina domowego, słuchawek lub głośników z telewizora.
 • Głośność muzyki - określ głośność ścieżki dźwiękowej lub wycisz ją zupełnie.
 • Głośność efektów - określ głośność wszystkich innych efektów lub wycisz je zupełnie.
 • Głosy policjantów - włącz lub wyłącz odtwarzanie dialogów stróżów prawa podczas poszukiwania twojego auta lub pościgu.
 • Muzyka podczas pościgu - zdecyduj czy muzyka ma być wyciszana podczas pościgu.
 • Muzyka z listy odtwarzania - określ rodzaj odtwarzanej muzyki.

Ustawienia prywatności:

 • Udostępnianie zdjęć - zdecyduj czy twoje zdjęcia mają być widoczne dla wszystkich, tylko twoich znajomych lub tylko dla ciebie.
 • Rekomendacje znajomych - włącz lub wyłącz możliwość otrzymywania rekomendacji wyścigów od znajomych.
 • Udost. danych użycia - wł./wył.

Dokumentacja prawna:

 • Umowa użytkownika
 • Regulamin
 • Zasady ochrony danych osobowych i polityka dotycząca plików cookie

Autorzy: lista płac twórców i wydawców.

6.

Rozgrywka z ekipą to wspólna zabawa ze znajomymi, a także z graczami obecnymi na tym samym serwerze. W tym miejscu możesz także tworzyć wraz z nimi ekipy, aby wspólnie mieć dostęp do większej ilości wyścigów, dzięki którym możesz zarobić więcej pieniędzy i punktów za styl jazdy.

7.

W tym okienku wyświetlane są krótkie artykuły z oficjalnej strony internetowej gry. Po naciśnięciu tego przycisku zostanie włączona przeglądarka internetowa.

8.

Codzienne wyzwania to określone i często losowe zadania, których wykonanie poskutkuje otrzymaniem większej ilości pieniędzy i punktów Rep. Po naciśnięciu tego przycisku zostaną ci przedstawione zadania oraz rodzaje nagród, które otrzymasz po ich ukończeniu. Jeżeli ukończysz wszystkie cztery zadania, otrzymasz dodatkową nagrodę określoną na spodzie okienka.

Jest tu także dostępna tak zwana Ranga miesiąca. Jeżeli w ciągu danego czasu uda ci się osiągnąć określony poziom, zostaniesz nagrodzony odblokowaniem specjalnej części do tuningowania samochodu. Na przykład na tę chwilę jest to powiększona pojemność butli nitro służącej do doładowania samochodu.

Następnie: Need for Speed (2015) - Sterowanie

Powrót do spisu treści: Need for Speed (2015) - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Tagi
O autorze
Komentarze