Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Need for Speed (2015) - Sterowanie

Poznaj sterowanie dla pada Playstation 4 i Xbox One.

Ekran sterowania dostępny jest z poziomu menu ustawień. W przejrzysty sposób zostały tu przedstawione wszystkie akcje po naciśnięciu danego przycisku. Poniżej możesz rzucić okiem na sterowanie na padzie od Playstation 4 oraz Xbox One.

Możesz także pobrać plik na dysk lub otworzyć w nowym oknie

Kilka wskazówek dotyczących sterowania:

Triggery w obydwu padach są analogowe, co oznacza, że tak jak w przypadku większości gier samochodowych możesz dozować gaz i hamulec z potrzebną w danym momencie siłą. Czasami zamiast hamować, warto po prostu odpuścić nieco gaz, aby nie wytracić zbyt dużo prędkości.

Dostępny jest także hamulec ręczny. Przydaje się on głównie przy szybkim zawracaniu się. Powoduje jednak nagłe zmniejszenie szybkości, a rozpoczynanie driftu łatwiej jest osiągnąć używając normalnego hamulca.

Wyłączanie silnika przyda się wtedy, gdy uciekasz od policji. Jeśli znikniesz z ich pola widzenia, warto jest przyczaić się w jakimś ciemnym zakamarku i właśnie wtedy wyłączyć silnik. Dzięki temu zmniejszasz szansę wykrycia.

Jeżeli nie uda ci się odebrać przychodzącej rozmowy (telefon dzwoni bardzo często i potrafi być irytujący), zawsze możesz wejść do menu telefonu i zobaczyć co chciał twój rozmówca. Zazwyczaj są to lokalizacje kolejnych zadań/wyścigów.

Na początku rozgrywki sprawdź dostępne ustawienia kamery i zdecyduj która pasuje ci najbardziej. Dostępne są widoki zza pojazdu, z maski, a także z przedniego zderzaka. Nie ma możliwości ustawienia kamery ze środka samochodu.

Używanie nitro, czyli dopalacza zwiększającego krótkotrwale moc samochodu, odbywa się poprzez przytrzymania przycisku. Jego użycie może trwać maksymalnie kilka sekund, po czym butla powinna ładować się od nowa - albo wraz z upływającym czasem, albo wraz z twoimi niebezpiecznymi czy stylowymi zachowaniami na ulicach (duża prędkość, poślizgi, niszczenie przedmiotów).

Przytrzymanie wciśniętego prawego analoga sprawi, że zostanie wykonany zrzut ekranu, potem dostępny z poziomu menu głównego. W przypadku rozgrywki na konsoli Playstation 4 oczywiście można to zrobić naciskając przycisk Share.

Jeżeli odgrywana aktualnie muzyka ci nie odpowiada, po prostu wciśnij i przytrzymaj lewy analog, a zostanie odtworzony kolejny utwór.

Powrót do spisu treści: Need for Speed (2015) - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

O autorze
Komentarze