Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

"Narty wodne" w Valheim - gracze znaleźli sposób na łatwe przenoszenie przedmiotów

A przy okazji świetną zabawę.

Fani Valheim odkryli sposób na przenoszenie większej liczby przedmiotów w trakcie podróży przez ocean. Sztuczka wymaga łodzi, harpuna i wózka transportowego, przy czym przypomina narciarstwo wodne.

Na pomysł wpadł LostYugen, który pochwalił się wynalazkiem na Reddicie. Na poniższym nagraniu widzimy, że żaglówka jest w stanie ciągnąć wózek z dużą prędkością, sprawiając, że unosi się na powierzchni wody. Wystarczy, że przebywająca na łodzi osoba zaczepi linę harpuna o „kierowcę” wózka, a następnie wypłynie na szerokie wody.

Jeśli nie widzisz całego filmu, przejdź na Reddita, klikając nazwę wpisu.

Nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera również przetestowali rozwiązanie, tworząc nagranie lepszej jakości:

Duża łódź dysponuje 18 miejscami na przedmioty, ale zaczepiając wózek o linę, gracze uzyskują dwa razy większą przestrzeń, a więc 36 slotów. To najprawdopodobniej najlepsza - i przy okazji najprzyjemniejsza - metoda na przenoszenie dużej liczby zapasów pomiędzy wyspami.

Co ciekawe, „operator” wózka nie traci wytrzymałości w trakcie podróży, bo gra nie uznaje takiego rodzaju przemieszczania się w wodzie za pływanie. Żeglarz z harpunem musi jednak uważać, bo jego pasek energii powoli się wyczerpuje, co finalnie doprowadzi do urwania się liny - i pozostawienia znajomego na otwartym morzu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by ponownie się połączyć.

Wszystkie osoby zainteresowane wikińską przygodą zapraszamy do naszego poradnika do Valheim.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze