Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najpopularniejsze gry roku według Google. Starfield dopiero piąty

Wygrała magia.

Zgodnie z coroczną tradycją, Google przygotowało zestawienie najpopularniejszych zapytań wpisywanych do słynnej wyszukiwarki. W kategorii gier największym zainteresowaniem cieszyło się Hogwarts Legacy.

Na drugim miejscu znalazło się The Last of Us, a podium zamyka... Connections. To może być pewnym zaskoczeniem - mowa o darmowej, przeglądarkowej zabawie w łączenie angielskich słów o podobnym znaczeniu. Za projekt odpowiada dziennik The New York Times, codziennie oferując nowy zestaw wyrazów. Jak widać, gra sporo osób, ale nie wszyscy dodają zakładkę do ulubionych.

Cała pierwsza dziesiątka prezentuje się następująco:

  1. Hogwarts Legacy
  2. The Last of Us
  3. Connections
  4. Battlegrounds Mobile India
  5. Starfield
  6. Baldur's Gate 3
  7. スイカ ゲーム (Suika Game)
  8. Diablo 4
  9. Atomic Heart
  10. Sons of the Forest

Uwagę może zwracać także siódma pozycja. Japońskie Suika Game wydano na Nintendo Switch, lecz jest też wersja przeglądarkowa. Rozgrywka polega na łączeniu podobnych owoców w coraz większe. Nieco w stylu Threes (lub 2048), które bazowały na podobnym koncepcie, ale z przesuwaniem liczb.

Jeśli mowa o innych globalnych trendach, najpopularniejszym nazwiskiem w ogóle był w tym roku Damar Hamlin, a aktorem - Jeremy Renner. Jak widać, najlepiej na popularność wpływa jakaś tragedia, i to koniecznie na początku roku. Ten pierwszy to amerykański futbolista, który w styczniu przeszedł zawał na boisku, a Renner już 1 stycznia wpadł pod pług śnieżny.

Najczęściej wyszukiwany filmy na świecie to „Barbie” - zaraz przed „Oppeheimerem” (w bardziej intelektualnej Polsce kolejność jest odwrotna). Wśród seriali wygrało „The Last of Us” przed „Wednesday” (co interesujące, tutaj także kolejność w Polsce jest odwrotna).

Read this next