Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najciekawsze budowle w Valheim - gracze tworzą spektakularne projekty

Cuda i dziwy.

Minął miesiąc od premiery Valheim w fazie wczesnego dostępu, więc gracze zdążyli już popisać się w sieci imponującymi budowlami. Pisaliśmy już o Sokole Millenniium z drewna czy fortecy Saurona, ale nasi koledzy i koleżanki z brytyjskiej redakcji Eurogamera znaleźli więcej ciekawych przykładów. Dzieła prezentujemy poniżej.

Choć dostępne w grze elementy budowli są inspirowane architekturą skandynawską, okazuje się, że świetnie sprawdzą się również w japońskim wydaniu:

When a samurai ends up in the wrong afterlife from r/valheim

Wieża Saurona to nie jedyny fascynujący projekt w Valheim, nawiązujący do „Władcy Pierścieni”. Poniżej ogromny zamek inspirowany Minas Tirith, stolicą Gondoru.

I'm working on a castle inspired by minas tirith from r/valheim

Niektórzy gracze postanowili stworzyć z osady zoo, w których zamykają niebezpiecznych przeciwników. To nie tylko troll w zagrodzie, ale też morski wąż w ogromnym akwarium.

Who needs walls when you have a troll from r/valheim
Trollasic Park from r/valheim
I'm building a zoo, what should I add next? from r/valheim

Przejdźmy do czegoś praktyczniejszego - portali. Wikińscy konstruktorzy upodobali sobie bowiem tworzenie imponujących budowli wokół teleportujących wrót. Jest też interesujący sposób na oświetlenie korytarza poprzez ukrycie portali w ścianach.

Did I need to spend 12 hours on a portal tree? No, but I'm glad I did from r/valheim
You can use Portals hidden in walls to create a pretty cool effect. from r/valheim

Pomysłowi fani gry zaprojektowali zegary słoneczne, które wskazują przybliżoną godzinę. Gadżet można nawet zamontować w pozycji pionowej, aby wskazywał czas z daleka.

By the way you can make a working sundial from r/valheim
Clock Tower tech (vertical sundial really): see what 'time' it is even from shelter in your village! from r/valheim

Na koniec jeszcze dwa projekty, które trudno precyzyjnie skategoryzować, ale zasługują na uwagę: wieża maga oraz kościół klepkowy. Pierwsza budowla imponuje nie tylko wielkością, ale też szczegółowym i przemyślanym projektem pomieszczeń. Druga jest zainspirowana prawdziwymi kościołami norweskimi, wznoszonymi w okolicach XII w.

The wizards tower from r/valheim

The stave church of our village from r/valheim

Czytelników, którzy chcą spróbować swoich sił w budowaniu w Valheim informujemy, że do tworzenia większych konstrukcji będą wymagane mody, które znoszą pewne ograniczenia. Korzystając z kodów do gry również można ułatwić sobie pracę.

W naszym poradniku do Valheim nie uczymy może, jak zbudować zamek Minas Tirith, ale zbieramy mnóstwo przydatnych informacji, nie tylko dla początkujących.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze