Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Na tę polską strategię czeka już 2 miliony graczy. Twórca spodziewał się 14 tysięcy

Drugie miejsce na liście życzeń Steama.

Już ponad 2 miliony graczy zapisało strategię Manor Lords na swojej liście życzeń Steama. Twórca gry - Grzegorz Styczeń z jednoosobowego studia Slavic Magic - przyznał, że spodziewał się znacznie słabszego wyniku.

Kiedy opublikowaliśmy naszą pierwszą zapowiedź w 2020 roku, moja dziewczyna powiedziała, że spodziewa się 7 tysięcy wpisów na liście życzeń” - mówi Styczeń, cytowany przez PCGamer. „Ja byłem bardziej optymistyczny i powiedziałem, że 14 tysięcy byłoby super. Nie spodziewałem się, że gra wzbudzi tak duże zainteresowanie i dobije do 2 milionów”.

Wieści o przebiciu kolosalnego kamienia milowego przekazano w oddzielnym komunikacie na Steamie. „Dziękuję wszystkim za wsparcie - dodawanie do listy życzeń, testowanie, przekazywanie opinii i po prostu bycie częścią tej przygody. Nie mogę się doczekać, aż podzielę się kolejnymi wiadomościami w nadchodzących miesiącach” - czytamy.

Zobacz na YouTube

Manor Lords od wielu miesięcy utrzymuje się dumnie na drugim miejscu najbardziej oczekiwanych gier Steama. Co prawda złoty medal wciąż należy do Hadesa 2, ale od zapowiedzi udało się wyprzedzić niemniej wymagającą konkurencję, jak choćby Frostpunk 2 czy Stalker 2: Heart of Chornobyl.

Mam nadzieję, że zachęci to innych deweloperów, którzy mają trudności z wypuszczeniem swoich gier na rynek” - mówi dalej Styczeń. „Nie miałem pojęcia, jak gra zostanie przyjęta i czy dam radę z marketingiem, ale na szczęście nie zniechęciłem się i działałem dalej”.

Tytuł ukaże się na PC (także w Game Passie) już 26 kwietnia, a w przyszłości trafi również na konsole Xbox Series X/S. Zainteresowanie graczy nie wzięło się znikąd, Manor Lords zapowiada się bowiem na bardzo ciekawy city builder z walką w czasie rzeczywistym na wzór serii Total War. Potrzebne będzie więc nie tylko zrozumienie średniowiecznej ekonomii, ale i zmysł stratega.

Read this next