Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Na Steamie nie można już promować gier z innych sklepów i platform

Nowa zasada Valve.

Valve wprowadziło zakaz promowania na Steamie gier w wersjach dedykowanych wyłącznie innym sklepom lub platformom sprzętowym.

Informacja o ograniczeniu pojawiła się w FAQ na stronie dla wydawców i deweloperów, którzy współpracują ze Steamem. Nie jest jednak jasne, kiedy została dodana ani w jaki sposób nowa zasada będzie egzekwowana.

Fragment FAQ ze strony Steama

„W obrębie gry zamieszczanej na Steam oraz w środkach komunikacji na Steam możesz tylko promować wersję Steam gry i jej dostępność na Steam, a nie w innych punktach sprzedaży. Ma to zastosowanie zarówno do pełnych wersji twojej gry, jak i aktualizacji zawartości, które zmieniają istniejącą wersję” - napisano.

To oznacza, że na karcie danego projektu w sekcji poświęconej wiadomościom twórcy nie mogą już publikować informacji o - na przykład - premierze produkcji na konsolach lub w Epic Games Store.

Steam nie będzie teraz służył do promowania gier z innych platform

Dziennikarze serwisu GamesIndustry zwracają uwagę, że do tej pory niektórzy deweloperzy i wydawcy wykorzystywali właśnie sklep firmy Valve do promowania swoich gier w edycjach dostępnych na innych platformach.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: Steam, GamesIndustry

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze