Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Musimy stworzyć Portal 3, wkrótce będę za stary - twierdzi scenarzysta serii

„Lat mi nie ubywa”.

Erik Wolpaw - scenarzysta między innymi serii Portal - chciałby stworzyć trzecią odsłonę cyklu. Według dewelopera, na przeszkodzie stoi organizacja pracy w Valve.

Wolpaw wystąpił w 133 odcinku podcastu Kiwi Talkz. Autor stwierdził, że „bez zastanowienia” podjąłby pracę nad Portal 3, jednak pomimo wieloletniej współpracy, nie ma wpływu na firmę Gabe’a Newella.

- Problem polega na tym, że Valve zatrudnia trzystu pracowników i nie wiem dokładnie, kto się czym zajmuje. Ile osób pracuje nad Steamem, ilu tworzy gry, a ilu zajmuje się innymi rzeczami - wyjaśnia deweloper. - Tak więc oddelegowanie 75 osób do zrobienia gry to duże ryzyko. Często może się wydawać, że wszyscy tam leniuchują, ale naprawdę każdy ciężko pracuje.

Na sugestię prowadzącego, że Portal 3 byłby dla Valve bardzo zyskowny, scenarzysta odpowiedział, że firma zarabia w grach głównie poprzez mikropłatności, a taki system nie sprawdziłby się w grze logicznej.

Wolpaw na koniec wywiadu wyraził obawę, że „lat mu nie ubywa i niedługo może być za stary do prac nad grą”, dlatego produkcja powinna ruszyć jak najszybciej.

W tym roku Portal oraz Portal 2 trafią na konsole Nintendo Switch jako zestaw Portal: Companion Collection.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze