Skip to main content

Głos GLaDOS namawia do wysyłania maili w sprawie Portala 3

Aktorka chętnie wróci do roli.

Gracze od lat czekają na ciąg dalszy przygód Chell. Aktorka użyczająca głosu DLaDOS wspomina, że chętnie wróciłaby do roli i nakłania fanów, by wysyłali do Valve prośby o stworzenie kontynuację.

Na kanale Kiwi Talkz pojawił się obszerny wywiad z Ellen McLain, w którym aktorka przytacza całe mnóstwo ciekawych historii. W rozmowie sporo czasu poświęcono tematowi legendarnych gier studia Valve.

- Zazwyczaj aktor głosowy jest jednym z ostatnich elementów, jakie trafiają do gry - zaczęła McLain. - Jednak w przypadku Portala 2 twórcy byli tak przyzwyczajeni do mojego głosu, że wprowadzili mnie na samym początku produkcji, ponieważ nie chcieli słyszeć nikogo innego. Normalnie wybraliby zastępczy głos, ale nie zrobili tego przy Portalu 2.

- Wyślij e-mail do Valve - dodała aktorka. - Masz moje błogosławieństwo. Napisz, że Ellen chce zrobić Portal 3.

Trudno wyobrazić sobie Portal bez GLaDOS, czyli morderczej i sarkastycznej sztucznej inteligencji kierującej ośrodkiem testowym. Ogromna w tym zasługa fenomenalnej roli Ellen McLain, która nie tylko użyczyła głosu słynnej SI, czy zaśpiewała piosenki „Still Alive” i „Want You Gone”, ale przede wszystkim zdobyła serca graczy.

Pewne spekulacje odnośnie kontynuacji serii wzbudziło niedawne wydanie Portal: Companion Collection na Nintendo Switch, a także niedawny wyciek ilustracji z niewydanego Half-Life 2: Episode 3. Fani żywią nadzieję, że są to znaki zwiastujące nadejście mitycznych już kontynuacji ich ulubionych gier.

Zobacz także