Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Uruchomili Half-Life 2 na Switchu. Wszystko dzięki Portalowi

Mod jest częściowo grywalny i wymaga jeszcze poprawek.

Moderom udało się uruchomić Half-Life 2 na konsoli Nintendo Swich. Było to możliwe dzięki wydanemu wczoraj Portal Companion Collection.

Jak informuje serwis VGC, twórcy modyfikacji mieli wyjątkowo łatwe zadanie. Okazało się bowiem, że konwersja Portala na konsolę Switch zawiera niemal wszystkie pliki drugiej części przygód Gordona Freemana - brakowało jedynie muzyki i plików poziomów.

Mod jest na ten moment częściowo grywalny - czasami się zawiesza, niektóre animacje NPC nie są odtwarzane poprawnie oraz nie działają skrypty wymagane do ukończenia części etapów. Autorzy modyfikacji będą teraz pracować nad naprawą błędów i dodaniem do gry wymaganych obiektów.

Równocześnie rozpoczęto prace nad przeniesieniem na Switcha innych tytułów na silniku Source. Internaucie o pseudonimie ArTuRMV udało się uruchomić na konsoli Nintendo mapę GM_Construct z gry Garry’s Mod.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze