Skip to main content

Mnóstwo nowości na Switcha. Zapowiedzi i trailery z Nintendo Direct Mini

Gry nie tylko na wyłączność japońskiej konsoli.

Dzisiaj odbyło się Nintendo Direct Mini, czyli zorganizowana przez japońską firmę prezentacja gier od zewnętrznych twórców i wydawców na Switcha. Materiały z wszystkich pokazanych gier zebraliśmy w jednym miejscu.


Persona 5 Royal i inne części serii

Niedawno ujawniono, że kilka odsłon cyklu Persona ukaże się na PC i konsolach Xbox, a teraz ogłoszono, że zmierzają również na Switcha. Najpierw - 21 października - ukaże się Persona 5 Royal, a w późniejszym terminie także Persona 3 Portable i Persona 4 Golden.


Mega Man Battle Network Legacy Collection

Jednym z punktów program było Mega Man Battle Network Legacy Collection - zestaw dziesięciu gier z serii, która wydawana była na przenośnym Game Boy Advance. Poszczególne odsłony to japońskie RPG, łączące w sobie elementy strategii i karcianki.

W sumie powstało sześć odsłon, ale niektóre ukazały się w podwójnych wersjach, różniących się finałowymi walkami. Pakiet ukaże się w 2023 roku nie tylko na Switchu, ale również PC i PS4.


Mario + Rabbids: Sparks of Hope

Ubisoft podał datę premiery Mario + Rabbids: Sparks of Hope - kolejnej odsłony przygód wąsatego hydraulika i Kórlików. Gra ukaże się 20 października na Switchu, zaś pokazany zwiastun ujawnia, że wśród postaci, którymi pokierują gracze, znajdzie się sam Bowser.


Portal

Niespodzianką jest dzisiejsza premiera na Switchu pakietu Portal: Companion Collection - zestawu dwóch części uznanej serii gier logicznych od Valve. Druga odsłona oferuje znany z oryginału tryb kooperacji, dostępny zarówno przez sieć, jak i na podzielonym ekranie.


Nier: Automata

Potwierdzono nieoficjalne wieści i poinformowano, że Nier: Automata pojawi się na Switchu. Gra trafi na japońską konsolę 6 października w wydaniu The End of Yorha Edition, zawierającej nie tylko podstawową produkcję, ale również wszystkie udostępnione do tej pory DLC.


Harvestella

Square Enix zapowiedziało Harvestella - RPG budzące skojarzenia ze Stardew Valley. Gracze zajmą się budową i rozwojem farmy, konstrukcją przedmiotów, zbieraniem surowców oraz dbaniem o życie prywatne i mieszkanie.

W planach podział na pory roku, aczkolwiek oprócz klasycznej wiosny, lata, jesieni i zimy pojawi się jeszcze piąta - sezon śmierci, podczas którego użytkownicy staną przed koniecznością ochrony dobytku przed zniszczeniem. Akcję osadzono w fantastycznej krainie, więc nie zabraknie potworów, z którymi zmierzymy się w walce. Pozycja ukaże się 4 listopada na PC i Switchu.


Return to Monkey Island

W trakcie Nintendo Direct pokazano nowy zwiastun Return to Monkey Island, czyli kontynuacji kultowych przygodówek o Guybrushu Threepwoodzie. Nagranie prezentuje też pierwsze fragmenty gameplayu.

Poinformowano oczywiście, że produkcja ukaże się nie tylko na PC, ale i Switchu. Platforma japońskiej firmy jest na razie jedyną potwierdzoną konsolą, na której pojawi się tytuł, co oznacza, że najpewniej produkcja jest exclusivem urządzenia.


Super Bomberman R 2

Konami zapowiedziało Super Bomberman R 2, czyli nową odsłonę cyklu o podkładaniu bomb. Gra ukaże się w 2023 roku na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One i Switchu. Produkcja zaoferuje Castle Mode - tryb, w którym 15 użytkowników spróbuje przedrzeć się do skarbu znajdującego się w centrum zamku, a inny gracz spróbuje pokrzyżować im plany.


Sonic Frontiers

W trakcie Nintendo Direct Mini zaprezentowano również nowy zwiastun Sonic Frontiers - gry z niebieskim jeżem osadzonej w otwartym świecie. Premiera jeszcze w tym roku na PC i konsolach.


Minecraft Legends

Na Switcha zmierza też zapowiedziany kilka tygodni temu Minecraft Legends - strategia oparta na popularnej produkcji. Premiera w 2023 roku.


Blanc

Interesującym punktem programu była prezentacja zwiastuna Blanc - produkcji, w której współpracują ze sobą cielak i młody wilczek. Produkcja wyróżnia się niecodzienną, utrzymaną w czerni i bieli oprawą graficzną. Tytuł ukaże się w lutym 2023 roku na PC i Switchu.


Disney Dreamlight Valley

Disney Dreamlight Valley to produkcja, w której wcielimy się w bohatera, próbującego zbudować nowy dom w świecie wypełnionym postaciami znanymi z filmów Disneya i Pixara. Gra ukaże się we wczesnym dostępie 6 września na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One i Switch.


Dragon Quest Treasures

Square Enix ujawniło Dragon Quest Treasures - nową odsłonę uznanej serii japońskich RPG. Gra ukaże się 9 grudnia na Switchu, a gracze pokierują bohaterami znanymi z jedenastej odsłony głównego cyklu, czyli Erikiem i Mią.


Little Noah: Scion of Paradise

Jeszcze dzisiaj na PC, PS4 i Switchu pojawi się Little Noah: Scion of Paradise - gra akcji z elementami roguelite. Wcielimy się w Noah, który wraz ze swoim kotem musi zbadać starożytne ruiny i stawiać czoła bossom.


RPG Time: The Legend of Wright

Natomiast już 18 sierpnia na PS4 i Switchu ukaże się RPG Time: The Legend of Wright, które do tej pory było dostępne tylko na PC, Xbox Series X/S i Xbox One. Produkcja rozgrywa się na kartach szkicownika młodego artysty, więc postacie są ręcznie rysowane.


Lorelei and the Laser Eyes

Lorelei and the Laser Eyes to niezależna gra logiczna, inspirowana złotą erą powieści detektywistycznych. Pozycja ukaże się w 2023 roku na PC i Switchu.


Pac-Man World Re-PAC

Niespodzianką jest zapowiedź Pac-Man World Re-PAC - remake’u trójwymiarowej gry z tytułowym bohaterem, wydanej pierwotnie w 1997 roku na pierwszym PlayStation. Produkcja ukaże się 26 sierpnia na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One i Switchu.


Railgrade

Jedną z zaprezentowanych gier jest Railgrade - strategia, w której zajmiemy się budową i zarządzaniem koleją. Tytuł zadebiutuje jesienią na PC i Switchu.


Captain Velvet Meteor: The Jump+ Dimensions

Captain Velvet Meteor: The Jump+ Dimensions to produkcja opowiadająca o losach młodego chłopca, który niedawno przeprowadził się do Japonii. Młodzieniec nie ma przyjaciół, więc ucieka w świat wyobraźni, udając, że jest tytułowym superbohaterem. Premiera jesienią na Switchu.


Live a Live

Dzisiaj zostanie udostępnione demo Live a Live - remake’u klasyka z 1994 roku. Wersja próbna zaoferuje trzy rozdziały do przetestowania. Finalna gra ukaże się 22 lipca na konsoli Switch.


Monster Hunter Rise: Sunbreak

Podano też pierwsze szczegóły na temat dalszego rozwoju Sunbreak, czyli dodatku do Monster Hunter Rise. Jeszcze w sierpniu ukaże się bezpłatna aktualizacja z niedostępnymi dotychczas potworami do upolowania.


Doraemon Story of Seasons: Friends of the Great Kingdom

Doraemon Story of Seasons: Friends of the Great Kingdom jest nową grą z tytułowym Doraemonem, czyli japońską maskotką. Premiera jeszcze w 2022 roku na Switchu.

Zobacz także