Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Monster Hunter Rise - tryb wieloosobowy: jak grać ze znajomymi, stworzyć grę lub dołączyć do innej

Jak polować z innymi łowcami.

Rozgrywka wieloosobowa w Monster Hunter Rise polega na połączeniu sił z - maksymalnie - trzema innymi graczami, po to by zmierzyć się z potężnymi bestiami.

Istota rozgrywki wieloosobowej pozostaje taka sama jak w przypadku gry dla pojedynczego gracza. Jednak zmagania z innymi graczami dają świetną okazję do stawienia czoła trudniejszym potworom - pomagając sobie nawzajem możemy zdobyć cenniejsze łupy.


Na tej stronie dowiesz się wszystkiego o rozgrywce przeznaczonej dla wielu graczy w Monster Hunter Rise:


Podstawowe informacje o trybie wieloosobowym w Monster Hunter Rise

Warto zwrócić uwagę na kilka kwestii dotyczących działania trybu wieloosobowego w Monster Hunter Rise:

  • gra obsługuje tryb wieloosobowy dla maksymalnie czterech graczy (ty + maksymalnie trzech innych graczy);
  • zadania są podzielone na dwa typy - misje w wiosce i w centrum. Zadania wioski, którymi zarządza Hinoa, to misje dla jednego gracza, natomiast w Centrum Zgromadzeń odnajdziesz Minoto, która oferuje misje, które można rozegrać solo lub z innymi łowcami;
  • trudność zadania jest zależna od liczby graczy - im jest więcej łowców, tym potwór będzie silniejszy i bardziej odporny na obrażenia;
  • możesz poprosić innych graczy, aby dołączyli do ciebie w trakcie zadania - za pomocą prośby o dołączenie. Jest to przydatna funkcja, jeśli masz problem z jakimś potworem. Możesz również zaprosić znajomych do dołączenia do twojej rozgrywki w trakcie misji, pod warunkiem, że najpierw utworzyłeś lobby;
  • jeśli wystąpił błąd połączenia, to ​​gracze mogą kontynuować rozgrywkę. Co prawda, inni gracze znikną, ale zadanie nie zostaje przerwane, a poziom trudności skalowany będzie do liczby osób uczestniczących w danej sesji;
  • po zabiciu potwora każdy gracz otrzymuje nagrody, wycinając materiały z jego ciała, więc nie musisz się martwić, że ktoś inny cię ubiegnie i zabierze wszystkie cenne składniki;
  • aby grać online, musisz posiadać aktywną subskrypcję Switch Online.

Jak stworzyć rozgrywkę online i dołączać do znajomych w Monster Hunter Rise

W tej sekcji dowiesz się, jak działa system lobby, dzięki któremu możesz tworzyć rozgrywkę, do której dołączą inni gracze, lub połączyć się z innymi łowcami, by pomóc im w ich zadaniach.

W wiosce znajduje się Kurier - Listonosz Senri (1), który zajmuje się rozgrywką wieloosobową. Dzięki tej postaci możesz stworzyć grę wieloosobową lub dołączyć do sesji znajomego lub innego gracza. Zwróć uwagę, że możesz grać online (czyli przez internet) lub lokalnie (podłączając maksymalnie cztery kosnole Nintendo Switch do jednej sieci).

Porozmawiaj z Senrim, by:

  • Utworzyć lobby - ta opcja daje wiele opcji zawężenia typów aktywności, jakie chcesz rozpocząć. Jest to przydatne, jeśli chcesz zapolować na konkretnego potwora z przypadkowymi graczami, którzy mogą dołączyć do ciebie. Pamiętaj, że jeśli chcesz utworzyć prywatną sesję, w trakcie której zagrasz tylko ze swoimi znajomymi, musisz zaznaczyć pole Hasło i ustalić czterocyfrowy kod, który umożliwi dołączenie do twojej gry osobom, którym podasz kod.
  • Znajdź lobby - ta funkcja umożliwi ci dołączenie do zadań innych graczy. Dzięki kilku opcjom możesz zawęzić poszukiwania konkretnego rodzaju rozgrywki.
  • Wyszukaj po ID lobby - ta opcja umożliwi ci na dołączenie do rozgrywki znajomego, który musi podać tobie ID sesji (składa się z sześciu znaków) i hasła (czterocyfrowy kod). W Ustawieniach lobby gospodarza sesji znajduje się ID lobby oraz hasło (jeśli lobby wymaga hasła).

Jak rozpocząć zadanie w trybie online w Monster Hunter Rise

Najprostszym sposobem na rozpoczęcie rozgrywki wieloosobowej jest wybranie misji w Księdze Zadań Centrum, którą zarządza Minoto (2) w Centrum Zgromadzeń. Podczas przyjmowania zadania koniecznie wybierz opcję: Tak (poproś o dołącz.). Wówczas misja rozpocznie się, a po chwili dołączą do twojej gry inni gracze.

Jeśli utworzyłeś lobby, musisz wybrać zadanie u Minoto, które chcesz rozegrać z innymi graczami. Masz możliwość wówczas kontynuowania przygotowań przed potwierdzeniem, że jesteś gotowy (przycisk: ZR). Możesz poczekać, aż inni gracze będą gotowi, lub wyruszyć wcześniej - to zależy od ciebie.

Jeśli dołączasz do zadania przygotowanego przez innego gracza, skorzystaj z Tablicy Zadań Centrum (3), która znajduje się na prawo od Minoto, w Centrum Zgromadzeń, a następnie wybierz opcję Dołącz do zadania Centrum. Przygotuj się do misji, a kiedy będziesz gotowy naciśnij ZR, aby rozpocząć wyprawę.

Przy Tablicy Zadań Centrum możesz również Odpowiedzieć na prośbę o dołączenie, by udać się do rozgrywki innych graczy, którzy wzywają pomoc.


Jak działają prośby o dołączenie graczy w Monster Hunter Rise

Odrębnym elementem powyższego systemu lobby jest funkcja prośby o dołączenie. Dzięki tej funkcjonalności możemy poprosić innego gracza, aby dołączył do naszej rozgrywki, w trakcie zadania, co jest bardzo przydatne, jeśli mamy problemy z upolowaniem jakiegoś potwora.

Aby poprosić innych graczy o pomoc w trakcie misji, otwórz menu gry, a następnie przejdź do zakładki Zadania i wybierz Prośba o dołączenie. Od tego momentu inni gracz będą mogli dołączyć do twojej rozgrywki. Ta opcja dostępna jest tylko w przypadku Zadań Centrum.

Natomiast aby odpowiedzieć na prośbę o dołączenie innych graczy, udaj się do Tablicy Zadań Centrum, która znajduje się w Centrum Zgromadzeń, na prawo od Minoto. Tutaj wybierz opcję Odp. na prośbę o dołączenie. Teraz możesz wybierać spośród wszystkich dostępnych próśb innych graczy.


Jak opuścić lub porzucić lobby w Monster Hunter Rise

Jeśli utworzyłeś lub dołączyłeś do lobby, które chcesz opuścić - bo być może chcesz przez chwilę grać w pojedynkę lub chcesz stworzyć nowe lobby - wróć do Kurier Senriego (1) w centrum wioski. Z listy opcji wybierz: Wyjdź z lobby.

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Monster Hunter Rise - kablobak, wspinaczka po ścianach, jazda na kumpsie

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze