Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - jak zrobić kamień z bruku

Wygładzanie kamienia do zastosowania w budowie.

Podczas wydobywania kamienia w Minecraft z pewnością zauważysz, że pozyskany surowiec, bruk, różni się wizualnie od skały, którą przed momentem drążyłeś. Jak temu zaradzić i zdobyć gładki kamień do wznoszenia konstrukcji?

Podczas wydobywania kamienia (1) zdobywasz bruk. Ma on takie same właściwości jak wspomniany kamień i może być wykorzystywany, na przykład, do tworzenia kamiennych narzędzi. Różni się jednak wizualnie - kamień jest po prostu ładniejszy.

Możesz w prosty sposób przerobić bruk na kamień za pomocą pieca (2), który wytworzysz przy stole rzemieślniczym. Potrzebujesz do jego stworzenia 8 sztuk bruku. Wytwórz go, a następnie ustaw w dowolnym miejscu i wejdź z nim w interakcję.

W nowym oknie masz dwa gniazda. W dolnym (3) musisz umieścić dowolne paliwo - drewno, deski, drewniane narzędzia czy węgiel. W górne (4) umieść z kolei bruk. Po krótkiej chwili, jako produkt otrzymasz kamień (5).

W ten sposób możesz przetworzyć dowolną ilość bruku na kamienie - pod warunkiem, że posiadasz surowce i paliwo. Pamiętaj jednak, że jeśli umieścisz tak stworzony kamień gdzieś w świecie gry i wykopiesz go, na nowo otrzymasz bruk.

Cały proces można znacząco skrócić, nakładając na kilof zaklęcie Jedwabny Dotyk. Od tego momentu będziesz wydobywał kamień kopiąc go przy pomocy tego narzędzia.

Następnie: Minecraft - farma drzew: jak zrobić

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - piec: przetapianie rudy, pieczenie mięsa

More Poradniki

Najnowsze artykuły