Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - zaklinanie

Podstawy zaklinania broni i innych przedmiotów.

Zaklinanie w Minecraft wzmacnia potencjał broni czy opancerzenia. W ten sposób zwiększymy siłę ataku mieczem, a także sprawimy, że kilof będzie niezniszczalny. Zaklęte przedmioty rozpoznamy dzięki specjalnej, połyskliwej powłoce (1).

Zaklęcia nałożymy na przedmioty na stole do zaklęć. Wykorzystamy w tym celu lazuryt oraz punkty doświadczenia. Możemy zaklinać także na kowadle, o ile posiadamy zaklętą książkę lub dwa zaklęte przedmioty, z których wytworzymy jedną rzecz.

Potrzebny lazuryt wydobędziemy z rudy lazurytu, która generuje się stosunkowo rzadko w podziemiach. Rozpoznamy ją po niebieskich kamieniach widocznych na powierzchni bloku. Surowiec wydobywamy za pomocą co najmniej kamiennego kilofa.

Doświadczenie, które jest niezbędne do zaklinania, uzyskujemy przez: wydobycie i przetapianie rud, pieczenie mięsa, handel z osadnikami, rozmnażanie lub zabijanie mobów czy niszczenie kilofem spawnerów potworów. Po wykonaniu tych czynności wypadają kule doświadczenia, które następnie zbieramy.

Zaklinanie na stole do zaklęć

W oknie stołu do zaklęć widzimy dwa sloty - jeden na przedmiot, który będziemy zaklinać (2), drugi na lazuryt (3). Po zapełnieniu obu slotów zobaczymy dostępne zaklęcia.

Zaklęcia mają różne właściwości. Po najechaniu kursorem na jedno z nich zobaczymy dymek (4) z nazwą zaklęcia, informacją o wymaganej liczbie sztuk lazurytu do przeprowadzenia operacji oraz poziomem zaklęcia.

  • Aby ukończyć zaklinanie, wydajemy punkty doświadczenia.
  • Dostępność zaklęć jest związana z aktualnym poziomem doświadczenia bohatera oraz obecnością biblioteczek wokół stołu.
  • Jeżeli nawet mamy wysoki poziom doświadczenia, ale nie umieściliśmy biblioteczek, nie mamy dostępu do silniejszych zaklęć.

Biblioteczki należy umieszczać w odstępie jednego bloku od stołu, jedna na drugiej. W ten sposób uzyskamy maksymalnie 30. poziom zaklęć. Regały biblioteczne wykonamy z trzech książek i sześciu desek. Jeśli zniszczymy biblioteczkę, wypadną z niej tylko trzy książki.

Zaklinanie na kowadle przy użyciu księgi

Drugim sposobem na zaklinanie jest wykorzystanie zaklętej książki. Ten sposób wymaga posiadania stołu do zaklęć, na którym zaklniemy księgę analogicznie jak inne przedmioty.

W oknie kowadła widzimy dwa sloty. W pierwszym umieszczamy przedmiot, który będzie poddawany zaklęciu (5). W drugim slocie musi znaleźć się zaklęta książka (6). W trzecim slocie zobaczymy rezultat operacji (7), który przenosimy do ekwipunku.

Pod slotem rezultatu końcowego zobaczymy również komunikat informujący o tym, ile punktów doświadczenia musimy poświęcić, aby zakończyć operację.

Dodawanie zaklęć na kowadle

Kowadło wykorzystamy również, aby dodać nowe zaklęcia do już zaklętego przedmiotu. W tym celu należy umieścić w slotach przedmiot, który chcemy dodatkowo zaklinać, oraz księgę z nowym zaklęciem. W slocie rezultatu zobaczymy przedmiot z dodanym nowym zaklęciem.

Zamienianie zaklęć na kowadle

Na kowadle możemy stworzyć przedmiot, który łączy w sobie wybrane zaklęcia dwóch innych przedmiotów. W tym celu należy oba przedmioty wyjściowe umieścić w slotach kowadła. W slocie rezultatu końcowego zobaczymy rzecz z finalną listą zaklęć. Jeżeli nie odpowiada nam końcowy wybór zaklęć, możemy zamienić miejscami wyjściowe przedmioty.

Nowa rzecz nie posiada wszystkich zaklęć, które nałożono na wyjściowe przedmioty. Jeśli łączymy dwa miecze, które mają po dwa zaklęcia, otrzymamy przedmiot z trzema zaklęciami. Jeśli miecze mają wyjściowo jedno i dwa zaklęcia, otrzymamy nowy miecz z dwoma zaklęciami.

Następnie: Minecraft - jak zdobywać doświadczenie

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - jak zrobić stół do zaklęć

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły