Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - glina: wydobycie, cegły, terakota

Gdzie znaleźć glinę, jak ją wydobyć i przerobić na cegły.

Glina to jeden z materiałów w Minecraft, który bardzo łatwo możesz przegapić. Jego złoża na ogół nie rzucają się w oczy, a finalnie służy do stworzenia dwóch przedmiotów - cegieł i terakoty. Możesz jednak wykorzystać je do tworzenia wytrzymałych konstrukcji.

By zdobyć glinę zlokalizuj dowolny, większy zbiornik wodny. Zanurkuj w wodzie i poszukaj ciemnoniebieskich plam (1) na dnie. Są to właśnie złoża gliny. Możesz wykopać je za pomocą dowolnego narzędzia, najlepiej sprawdzi się jednak łopata.

Z każdego złoża zdobędziesz cztery kulki gliny. Jednakże, jeśli wykorzystasz łopatę z zaklęciem Jedwabny Dotyk, zbierzesz zamiast tego bloki gliny. Oba te surowce możesz przerobić w piecu - z kulek gliny otrzymasz cegły, a z bloków gliny terakotę. Cechują się taką samą odpornością jak kamień, świetnie więc sprawdzą się do budowy.

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji korzystać z pieca do przetwarzania surowców, zajrzyj na stronę piec: przetapianie rudy, pieczenie mięsa gdzie krok po kroku opisujemy cały proces.

Następnie: Minecraft - piasek: gdzie znaleźć, wydobycie

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - diamenty: gdzie znaleźc, wydobycie