Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - diamenty: gdzie znaleźć, wydobycie

Jak zlokalizować diamenty i je wykopać.

Diamenty, zwane przez graczy Minecraft „diaxy” to bardzo rzadkie przedmioty w grze. Służą do wytwarzania jednych z najlepszych narzędzi i broni, ale są jednocześnie bardzo trudne do zdobycia. Z tej strony dowiesz się jak je zlokalizować i wydobyć.

W pierwszej kolejności musisz dostać się na odpowiednią głębokość. W wersji na PC sprawdzisz ją wciskając klawisz F3. Wtedy na ekranie wyświetli się mnóstwo informacji, pośród których będzie głębokość, na której się znajdujesz (1). Diamenty pojawiają się na głębokości 15, jednak ich większe skupiska znajdziesz poniżej -50.

Potem musisz już tylko drążyć tunele - bądź chodzić po jaskiniach na głębokościach między poniżej 15 - by z czasem trafić na złoża diamentów (2). Do ich wykopania potrzebujesz przynajmniej żelaznego kilofa. Po rozbiciu złoża wypadnie z niego jedna sztuka diamentu (3).

Surowiec ten możesz od razu wykorzystać do tworzenia przedmiotów. Pierwszą rzeczą, którą warto z niego zrobić, jest diamentowy kilof, który znacznie ułatwi ci dalszą pracę i pozwoli bez problemów wydobywać wszystkie surowce w grze.

Następnie: Minecraft - glina: wydobycie, cegły, terakota

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - miedź: jak zdobyć, lokalizacja

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze