Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - piasek: gdzie znaleźć, wydobycie

Jak znaleźć piasek, wydobyć go i przetworzyć na szkło.

Piasek jest jednym z łatwiej dostępnych surowców w Minecraft, jednak trzeba wiedzieć, gdzie go szukać. A warto, gdyż z jego pomocą stworzysz szkło, które przydaje się do budowy jak i tworzenia przedmiotów.

Piasek możesz pozyskać z kilku źródeł. Może on znajdować się w górach, na dnie jezior, lecz najprościej jest poszukać pustynnego biomu bądź piaskowej wyspy (1). Tereny te są bardzo powszechne i wystarczy kilka minut marszu, by na taki natrafić.

Z bloków możesz pozyskać piasek. Najlepiej do tego zadania sprawdzi się dowolna łopata, która pozwoli ci bardzo szybko zbierać piasek. Z każdego bloku otrzymasz jedną sztukę tego surowca.

Piasek możesz wykorzystać jako budulec, jednak miej na uwadze fakt, że potrzebuje on pod sobą podłoża - jeśli go podkopiesz, zawali się i zsypie na dół. Możesz też przetworzyć go w piecu (2). W tym drugim przypadku stworzysz szkło (3).

Szkło z kolei wykorzystasz jako przeźroczysty, lecz bardzo kruchy budulec, z którego też wytworzysz szyby czy butelki - te drugie są wymagane do alchemii. Jeśli chcesz tworzyć własne mikstury, zajrzyj na stronę alchemia: podstawy gdzie opisujemy tę mechanikę.

Następnie: Minecraft - obsydian: jak stworzyć i wykopać

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - glina: wydobycie, cegły, terakota

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze